III liga. Lew Lębork "pożarł" malborskiego Jastrzębia [ZDJĘCIA]. Druga porażka w sezonie

Trzecioligowy Jastrząb Malbork w swoim szóstym meczu w tym sezonie pomorskiej III ligi kobiet przegrał na swoim boisku 1:6 (0:3) z Lwem Lębork.

Dwa wcześniejsze spotkania dziewczyny z Malborka zaliczą do udanych, bo zdobyły w nich komplet punktów. Najpierw pokonały 5:1 Zenit Łęczyce po bramkach Karoliny Pawlikowskiej (trzy), Kornelii Cisewskiej i Katarzyny Deranek. Potem w wyjazdowym meczu piłkarki z Malborka wygrały 4:2 z Olimpią Czersk. Karolina Pawlikowska tym razem strzeliła dwa gole, a po jednym dołożyły Katarzyna Deranek i Klaudia Kamińska.

W sobotę (6 października) do Malborka przyjechał czwarty Lew Lębork, który miał tylko o trzy punty więcej od podopiecznych Izabeli Betcher zajmujących szóste miejsce (10 pkt). Gospodynie nie poprawiły swojego dorobku. Na boisku przy Parkowej przegrywały do przerwy 0:3, w drugiej połowie straciły kolejne sześć bramek, a honorowy gol padł w końcówce po trafieniu samobójczym.

AKP Jastrząb debiutuje w pomorskiej III lidze. W pozostałych do tej pory rozegranych spotkaniach malborska drużyna pokonała 6:4 AP LG II Gdańsk, przegrała 0:4 ze Sztormem II Gdańsk i zremisowała 4:4 z Pogonią II Tczew. 14 października dziewczyny zagrają na wyjeździe z zespołem z czołówki - GOSRiT Luzino.