III liga. Piłkarki Leier Olimpico Malbork pokonały Checz Gdynia

Zawodniczki Leier Olimpico Malbork pokonały 5:3 drużynę Checz Gdynia w 16 kolejce III Pomorskiej Ligi Kobiet. Relację z meczu nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

W sobotę (28 maja) zawodniczki Leier Olimpico Malbork rozegrały kolejny mecz w ramach III Pomorskiej Ligi Kobiet. Tym razem gościliśmy w Malborku Checz Gdynia. Przed spotkaniem drużyna z Gdyni zajmowała 2 miejsce w tabeli z przewagą 12 punktów nad Leier Olimpico, zajmującym 4 miejsce.
Spotkanie zaczęło się punktualnie o godz. 12, a arbitrem spotkania był Krzysztof Zabojszcz. Pierwszą bramkę zdobyła drużyna z Gdyni, ale dwie minuty później malborki wyrównały po golu Anny Siemińskiej. W 25 minucie znowu na prowadzenie wyszła drużyna przyjezdna. W 38 minucie po dośrodkowaniu kapitan drużyny Karoliny Pawlikowskiej bramkę wyrównującą na 2:2 zdobyła głową Emila Karwasz. I takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa.
W drugiej odsłonie, tak jak w pierwszej, obie drużyny prowadziły otwartą grę. W 50 minucie bardzo ładną bramkę zdobyła Karolina Pawlikowska, ale Checz Gdynia wyrównuje w 60 minucie na 3:3. W 70 minucie po kontrze Olimpico Olivia Wróbel zdobyła bramkę na 4:3, a w 75 minucie Klaudia Kamińska dołożyła bramkę na 5:3 po przepięknym strzale z lewej nogi w same okienko.
Mimo wielu okazji do zdobycia bramek przez Checz Gdynia wynik jest korzystny dla Leier Olimpico. Mecz był żywy i otwarty. Wszystkim zawodniczkom dziękuję za dobre spotkanie, a na pewno naszym zawodniczkom, które pokazały, iż mogą być solidną drużyną.
Skład Leier Olimpico: Białowąs, Mąkowska, Laskowska, Maciąg, Cisewska, Siemińska, Kamińska, Karwasz, Niezgoda, Wróbel, Pawlikowska, Daukszys, Jurkiewicz, Cisewska.