III Pomorska Liga Kobiet. Canicuła Bytów - Leier Olimpico Malbork 1:4 (0:3)

Piłkarki Leier Olimpico Malbork pokonały 4:1 drużynę Canicuła Bytów w 8 kolejce III Pomorskiej Ligi Kobiet. Relację z meczu nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

Canicuła Bytów po rozpoczęciu wiosną rundy rewanżowej dobrze sobie radzi w rozgrywkach III Pomorskiej Ligi. Wygrała z liderem Sztormem Gdynia 3:2, a później z GKS Żukowo 8:1. Na własnym terenie i po wzmocnieniach wydawało się, iż będzie to ciężki mecz, którego stawką było drugie miejsce w tabeli po 8 kolejce rozgrywek.
W 10 minucie meczu po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym pierwszą bramkę dla Olimpico zdobywa Karolina Głowińska. Mecz toczył się w dobrej, przyjaznej atmosferze, bez złośliwości, choć zdarzały się rożne faule. Po jednej z zespołowych akcji w polu karnym została sfaulowana Julita Głąb i sędzia zawodów podyktował rzut karny. Izabela Betcher bezbłędnie wykonała stały fragment gry i zdobyła drugą bramkę dla Olimpico, a pierwszą w barwach nowego klubu (zasiliła naszą kadrę w rundzie wiosennej).
Od tej pory zawodniczki z Malborka zdobyły przewagę na boisku. W 35 minucie rywalki popełniły następny faul na naszej zawodniczce. Wykonawczynią rzutu wolnego była Karolina Głowińska. Po jej zagraniu w pole karne piłka odbiła się od obrończyni z Bytowa, trafiła pod nogi Julity Głąb, a ta wyszła na dogodną pozycję sam na sam z bramkarką i zdobyła trzecią bramkę w tym meczu. Wynikiem 3:0 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Gra w drugiej połowie również toczyła się pod obiema bramkami. Po jednym z fauli i drobnym błędzie bramkarki Klaudii Koteras gospodynie zdobyły bramkę na 1:3. Kilka minut później, w 70 minucie gry, Julita Głąb zdobywa bramkę na 4:1 dla Leier Olimpico i takim wynikiem kończy się mecz.
Skład Olimpico Malbork: Klaudia Białowąs, Klaudia Kortas, Karolina Pawlikowska, Paulina Lewandowska, Julita Głąb, Agnieszka Gdaniec, Ewelina Pazio, Izabela Betcher, Martyna Gardyjasz, Karolina Głowińska, Olivia Wróbel, Wiktoria Sokalska, Marcelina Śliwińska, Weronika Niezgoda, Aleksandra Laskowska, Małgorzata Stasik, Agata Jasińska.
Dziękuję wszystkim zawodniczkom, które przystąpiły do meczu. Na pewno pogoda nie była sprzyjająca, ale duch walki był pozytywny. Dziękuje przeciwniczkom za miłą atmosferę i walkę na placu gry. Następny mecz już w niedziele (18 maja) na stadionie przy ul. Toruńskiej w Malborku o godz. 15. Przeciwnikiem będzie Unia Korzybie. Serdecznie zapraszamy.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Leier Olimpico Malbork