Wybierz region

Wybierz miasto

  13. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej - dzień 2

  Plac Kazimierza Jagiellończyka
  Malbork, ul. Jagiellońska/

  12:00 Sobota, 13 czerwca

  • Wstęp wolny

  Podobnie do zeszłego roku, rownież i w tym, Dniom Malborka towarzyszyć będzie Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej. To już 13. edycja festiwalu, w czasie ktorego organizatorzy zapraszają mieszkańcow i odwiedzających nasze miasto do wspolnej zabawy w klimacie czasow dawnych.

  13 czerwca w całości upłynie nam pod znakiem czasow dawnych – począwszy od tradycyjnego kolorowego korowodu ulicami miasta i uroczystego powitania krola Jagiellończyka w centrum miasta, poprzez grę miejską dla malborskich rodzin występy uczestnikow festiwalu na pl. Kazimierza Jagiellończyka i ul. Kościuszki, aż po koncert galowy, ktory w tym roku zrealizowany będzie w nowym miejscu i w nowej formule.

  Dzięki uprzejmości Muzeum Zamkowego w Malborku, finałowy koncert MFKD pod tytułem „Między Sztuką a Sztuką” odbędzie się na tzw. Międzymurzu Zachodnim, a jego scenariusz na pewno będzie stanowił niespodziankę dla stałych odbiorcow wcześniejszych festiwalowych koncertow… Koncert de facto będzie spektaklem angażującym wszystkich uczestnikow festiwalu, ale i zaproszonych gości.

  W otoczeniu zamkowych murow widzom przedstawiona będzie opowieść o dawnych obyczajach, Malborskiej Madonnie, a nawet tradycjach kulinarnych. Koncert Galowy nie będzie ostatnią festiwalową atrakcją tego dnia – poźnym wieczorem, na pl. Kazimierza Jagiellończyka w centrum miasta obejrzeć będzie można pokaz fire show w wykonaniu Teatru Ognia z Krakowa, oraz wysłuchać krotkiego koncertu zespołu SEMPER CANTANTES. Na zakończenie wieczoru, ok. połnocy, Sklepy Cynamonowe zaproszą chętnych na projekcję filmu „Krzyżacy”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach