Wybierz region

Wybierz miasto

  Biesiada literacka z Januszem Leonem Wiśniewskim

  Mediatka w Szkole Łacińskiej
  Malbork, ul. stare miasto/42

  16:00 Piątek, 2 października

  • Wstęp wolny

  Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku zaprasza na spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim.

  Janusz Leon Wiśniewski naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łodzka).

  Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią S@motność w sieci, na podstawie ktorej powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Kinowa premiera filmu odbyła się 7 września 2006 roku w Warszawie. Film na nośniku DVD dostępny w Polsce od 5 grudnia 2006 roku.

  Teatr „Baltijskij Dom” w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie S@motności w Sieci (premiera 20 lutego 2009). Ponad 5 lat po premierze spektakl pozostał na afiszu teatru, wystawiany 2-3 razy w miesiącu.

  S@motność w sieci, Molekuły emocji, Bikini, Łożko, Na Fejsie z moim synem, Miłość oraz inne dysonanse, Grand oraz Kulminacje ukazały się w Polsce także w postaci książek mowionych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST