Wybierz region

Wybierz miasto

  Chór Chłopięco-Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki

  Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  Malbork, ul. Juliusza Słowackiego/76

  10:00 Niedziela, 8 stycznia

  • Brak informacji o cenie

  Chor Chłopięco-Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki:
  Poznańskie Słowiki znane także jako Chor Stuligrosza. Zespoł pośrednio wywodzi się ze sławnego przed II wojną światową w kraju i na świecie Poznańskiego Choru Katedralnego, w ktorym jako sopranista śpiewał Stefan Stuligrosz. W 1939 r., gdy Niemcy wysiedlili z Poznania jego dyrygenta, ks. Wacława Gieburowskiego, to właśnie 19-letni Stefan Stuligrosz przejął prowadzenie choru. W 1945 oficjalnie założył on nowy Chor Chłopięco-Męski im. Wacława Gieburowskiego (Poznańskie Słowiki), zostając jego kierownikiem artystycznym i dyrygentem.
  Poznańskie Słowiki wspołpracowały z wybitnymi artystami, w tym m.in. z Barbarą Hendricks, Margaret Marshall, Adele Stolte, Renatą Scotto, Krystyną Szostek-Radkową, Teresą Żylis-Garą, Ryszardem Karczykowskim, Wiesławem Ochmanem.
  Od 1950 chor działa przy Filharmonii Poznańskiej. Przez cały okres działania liczba śpiewakow ulegała zmianie. Przewinęło się przez niego ponad 1500 osob. Obecnie w chorze śpiewa ok. 100 osob.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski