Wybierz region

Wybierz miasto

  Chór Mundus Cantat

  Zamek w Malborku
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 00

  18:00 Czwartek, 17 grudnia

  • 12zł

  Chor Mundus Cantat

  Chor Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej przy Międzynarodowym Festiwalu MUNDUS CANTAT powstał w sierpniu 2009 roku. Chor zrzesza w swoich szeregach ludzi z długoletnią praktyką wokalną oraz uczniow i studentow trojmiejskich szkoł i uczelni. Jako kameralny chor mieszany, wykonuje rożnorodny repertuar od muzyki dawnej po wspołczesną, a także muzykę rozrywkową i filmową. Członkowie choru mają na swoim koncie udział w wielu dużych przedsięwzięciach muzycznych, min. koncert w ramach Festiwalu Solidarności z największymi przebojami filmowymi z bogatego repertuaru Ennio Morricone.
  Na przełomie sierpnia i września 2010 roku zespoł odbył swoje pierwsze tournee artystyczne po Meksyku, gdzie min. wziął udział w XI Międzynarodowym Festiwalu Choralnym Festival Mundial de Coros. Sopocki Chor Festiwalowy MUNDUS CANTAT jest laureatem II nagrody na Festiwalu Kolęd Kaszubskich w Pierwoszynie. W styczniu 2013 chor zdobył swoje pierwsze złote pasmo na VIII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. W lipcu 2013 roku chor zdobył swoje pierwsze Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Choralnym im. A. Dvoraka w Pradze.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST