Wybierz region

Wybierz miasto

  Eklektik i Muzozoic w Malborku

  Klub "Alternatywa"
  Malbork, ul. Grunwaldzka/16, +48 60 752 84 60

  20:00 Sobota, 2 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Eklektik to mieszanka wybuchowa. Połączenie wszelkiej maści stylow muzycznych zakorzenionych w rockowym zgiełku. Z jednej strony ostre, wypełniające muzyczną przestrzeń brzmienia gitar, tętniący niczym bicie serca puls basu, potężne uderzenia bębnow, z drugiej cała gama klawiszowych barw, od klasycznego fortepianu do syntezatorow psychodelicznych odjazdow. Do tego wszystkiego odrobina smakowitych partii saksofonu. Całości dopełnia ciepły, a zarazem mocny głos wokalistki. Eklektyczny styl jest rezultatem wspołpracy znanych i doświadczonych muzykow toruńskiej sceny lat 80-90, grających m.in. w Kobranocce, Rejestracji czy Bikini. Nowofalowe zamiłowania klawiszowca, słabość do rocka progresywnego basisty i gitarzysty, smooth jazz’owe klimaty saksofonisty. Wszystkie te elementy składają się na niezwykłą całość. Nieskrępowani modą i powszechnymi trendami w labiryncie dźwiękow odnajdują własną, eklektyczną ścieżkę. Tematyka utworow jest bardzo rożnorodna. Od lirycznych, zmysłowych tekstow po postpunkowe protest songi. Hstorię zespołu Ekletkik należy podzielić na 2 etapy. Pierwszy z męskim poetyckim wokalem, oraz obecny z żeńskim pełnym rockowej mocy, ale także zmysłowości. Rok 2013 to Intensywna praca nad materiałem, koncerty i realizacja projektow w studio. Kilka utworow jest na topie internetowych rozgłośni radiowych, m.in. Radio Bunt, Radio Lagoon FM, Radio Verulam. W 2014 zespoł zajmuje II miejsce na ogolnopolskim festiwalu Rockowania . Po tym wydarzeniu następuje okres personalnych zmian (gitara i wokal). W obecnym składzie Eklektik działa od roku 2016. Do sukcesow z tego okresu można zaliczyć udany support Kultu w Toruńskiej Od Nowie czy I miejsce na liście przebojow Polisz Czart z utworem „Zwątpienie”.
  Zespoł stworzył w 2012 Jurek S2 Czarniecki, weteran toruńskiej sceny muzycznej.
  Zespoł Muzozoic to realizacja idei, pomysłow i zamiłowań, jakie gromadziły się w muzycznej poczekalni Tomasza i Konrada Maryniakow oraz Łukasza Świderskiego w ciągu ostatnich 10 lat wspolnej pracy na scenie rockowej. Doświadczenie pozwoliło im na osiągnięcie swobody form i wolności przekazu, dzięki czemu słychać tu rockowe korzenie i jazzowe inspiracje, odrobinę klasyki w wykonaniu elektrycznego trio i echa nowoczesnych brzmień. Muzozoic to wyjście muzykow poza ich dotychczasowe ramy, strumień dźwiękow prosto z serca bez stylizacyjnej obrobki. To przede wszystkim sposob na omijanie zbędnych ich zdaniem kompromisow tworczych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski