Wybierz region

Wybierz miasto

  Enej

  Klub "Alternatywa"
  Malbork, ul. Grunwaldzka/16, +48 60 752 84 60

  21:00 Piątek, 18 marca

  • 10zł

  Enej:
  Polski zespoł rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głownego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego, ktora jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej – głowny bohater – to wesoły Kozak podrożujący po świecie.
  Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta „Ulice” ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta „Folkorabel” (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta „Folkhorod” (Podwojna Platynowa Płyta). Najnowszym „dzieckiem” zespołu jest „Paparanoja”, ktora ujrzała światło dzienne w lutym 2015 roku.
  ENEJ ma na swym koncie siedem singli bijących rekordy popularności w sieci i krolujących na listach przebojow wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to „Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili”, „Symetryczno-Liryczna”, “Zbudujemy dom” i “Nie chcę spać”.
  Wyjątkowy charakter zespołu ENEJ, jego niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem zostały wielokrotnie docenione, co zaowocowało nagrodami, ktore muzycy od lat dołączają do bogatej kolekcji.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Zenek (gość) Ląt

  6 lat temu o Eneju nie wiele kto słyszał, więc pewnie tak mogło być. Dzisiaj to "gwiazda", chociaż redaktorzy z tego portalu dalej nie zakumali, że rozpowszechniają fałszywe informacje.

  Ląt (gość)

  Pamiętam jak 6 lat temu Enej grał na Dołku i bilety też były za dyszkę :)

  Hahaha (gość)

  Tanie bilety jak na Eneja, no i salka w Alternatywie chyba za mała. :-) Panie Redaktorze, to jakiś prank? :) Kłamliwa informacja na głównej stronie od miesiąca niezdementowana.

  ciekawska (gość)

  Tym bardziej że w ten dzień gra koncert w Zabrzu !!!!!!!!!!!!!!!

  Hmmm (gość)

  Na pewno Enej? W tym czasie gra tam EjPiEj! Nazwy może podobne, ale to zupełnie co innego!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski