Wybierz region

Wybierz miasto

  Etna Kontrabande

  MaKUL@TURA
  Malbork, ul. Kościuszki/54, +48 60 514 68 57

  18:00 Sobota, 2 kwietnia

  • 15zł

  Etna Kontrabande:
  Siedmioosobowy skład muzykow z Pomorza reprezentujący muzykę z gatunku ska i reggae z elementami rocka. Zespoł swoją działalność zapoczątkował latem 1999 roku, występując oficjalnie na jednym z festiwali. Czteroosobowy skład, folkowe instrumenty (niejednokrotnie wykonane przez siebie) skłaniały muzykow ku muzyce korzeni. Po roku skromnej działalności Etna zmieniła swoj skład personalny, a jednocześnie stylistykę coraz częściej sięgając po reggae i ska. Owocem tego była nagrana w 2000 roku w Częstochowie płyta „Na Syjon”.
  W 2006 roku do kapeli dołączyli kolejni muzycy. W maju zespoł pod nazwą Etna Kontrabande zarejestrował 12 utworow w stylistyce najbardziej zbliżonej do reggae ska. W 2010 roku EtnaK nagrała singiel „Just like heaven” (utwor cover zespołu The Cure) do ktorego zrealizowano wideoklip. 2011 rok to wydanie maksi singla z nowymi kawałkami („Football fire”, „Więcej warty” „Dziewczyna gangstera”) oraz nagranie teledysku do utworu „Więcej warty”.
  Od początku 2012 roku grupa pracowała nad wydaniem kolejnej płyty. W październiku 2012 odbyła się premiera nowego teledysku do utworu „Na czarnej liście”, ktory był zapowiedzią nowego albumu. Ostatecznie czwarta płyta - "Stylem dowolnym", została wydana w marcu 2015 roku. Jej wydanie poprzedził wideoklip do utworu "Wracamy do gry". Wiosną zespoł ruszył w trasę promującą album.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski