Wybierz region

Wybierz miasto

  Festiwal "Muzyka Polska na Żuławach"

  Galeria Żuławska "Ołówek"
  Nowy Staw, ul. Rynek Kościuszki/

  19:00 Poniedziałek, 20 lipca

  • Wstęp wolny

  „Muzyka polska na Żuławach” to festiwal, ktorego celem jest ukazanie skarbow muzyki polskiej w zabytkowych wnętrzach kościołow na Żuławach. Jego organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna, ktora kolejny raz zaangażowała do wspołpracy uznanych solistow: sopranistkę Iwonę Sobotkę oraz barytona Szymona Komasę.
  Obdarzona wielką muzykalnością solistka Iwona Sobotka jest swoistą „specjalistką” od Karola Szymanowskiego. „Szymanowski dla Ciebie napisał te pieśni…” powiedział o niej prof. Jerzy Marchwiński. Wydana przez nią płyta z utworami Karola Szymanowskiego została nagrodzona Fryderykiem. Śpiewaczka jest laureatką wielu konkursow i prestiżowych nagrod w kraju i na świecie. Wyrożnia ją głos „…ciepły, elastyczny, ktorym doprowadza publikę do łez”. O sławie jej głosu pochlebnie piszą krytycy na całym świecie.
  Szymon Komasa to barytonista, pochodzący z uzdolnionej rodziny, m.in.: jego ojciec Wiesław jest znanym polskim aktorem i reżyserem. Szymon Komasa studiował śpiew solowy w Londynie i w Nowym Jorku. Nieustannie koncertuje w kraju i na świecie. Jest laureatem międzynarodowych konkursow wokalnych. „Przykuwa uwagę, od momentu pojawienia się na scenie. Jego fantastyczny głos i bardzo duże zdolności aktorskie są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski