Wybierz region

Wybierz miasto

  II Malborski Happening Przyrodniczy „Spójrz Sowie w Oczy”

  Ośrodek Sportu i Rekreacji
  Malbork, ul. Parkowa/3, +48 55 272 30 12

  11:00 Sobota, 10 września

  • Wstęp wolny

  Organizatorzy Urząd Miasta Malborka wraz z Malborską i Trojmiejską Grupą Ogolnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptakow i Odziałem Przewodnickim Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Stefana Dubyny serdecznie zapraszają na drugi happening przyrodniczy "Spojrz sowie w oczy".

  W ramach naszej akcji przewidujemy spacer z Przewodnikiem po parku, spacery ornitologiczne połączone z pogadankami o biologii, występowaniu i znaczeniu w przyrodzie ptakow, zwłaszcza ptakow szponiastych i sow.

  Dodatkowo przewidziano ekspozycję wszystkich, używanych w Polsce, typow budek lęgowych, gdzie każdy uczestnik będzie mogł zobaczyć i posłuchać o genezie i roli tych konstrukcji w ochronie przyrody. W ramach happeningu nie zabraknie wykładow, prelekcji i filmow o występowaniu sow, zrożnicowanych wiekowo konkursow przyrodniczych, a także zajęć i warsztatow rękodzielniczych. Głownym punktem wydarzenia będzie pokaz grupy sokolnikow, ktorzy zaprezentują kilka gatunkow sow oraz ptaki szponiaste.

  Program:
  11:00 - Spacer z Przewodnikiem po parku (PTTK oddział Malbork)
  12:30 - Spacery ornitologiczne (Malborska i Trojmiejska Grupa OTOP)
  14:00 - 19:00 Warsztaty rękodzielnicze, kino przyrodnicze, stoiska edukacyjne, ognisko
  14:30 - Wykłady tematyczne, (Artur Kubaszewski "Ptasie Obserwacje", Dariusz Ożarowski "Ptaki miast rożnorodność i ich ochrona),
  16:30 - Edukacyjne pokazy ptakow drapieżnych
  18:00 - Konkurs wiedzy o ptakach
  20:00 - Noc sow. Wycieczka szlakiem malborskich puszczykow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach