Wybierz region

Wybierz miasto

  Inscenizacja z okazji 20 lecia wpisania na listę UNESCO

  Muzeum Zamkowe w Malborku
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 00

  12:45 Czwartek, 21 września

  • Wstęp wolny

  Dwadzieścia lat temu, malborski zespoł zamkowy, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten skromny jubileusz pragniemy uczcić w bardzo szczegolny sposob – niebiciem w wielkie dzwony i nie hucznymi ceremoniami, ale spotkaniem z dziećmi i młodzieżą. Pragniemy powiedzieć im, dlaczego mogą być dumni z polskich obiektow na Liście UNESCO i przypomnieć, że kiedy staną się dorośli, przejmą po nas odpowiedzialność za owe skarby dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego. W finale uroczystości, 21 września, o godzinie 12.45, na dziedzińcu Zamku Średniego, odbędzie się inscenizacja, z udziałem młodzieży z I Liceum Ogolnokształcącego w Malborku, kończąca się przekazaniem pozdrowień całej rodzinie miejsc z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Proby trwają od początku września.
  Oprocz ustawienia w przestrzeni zamku zarysu zespołu zamkowego odbędą się rownież przemowienia zaproszonych gości i dyrekcji muzeum. Całość zakończy się otwarciem wystawy prezentującej polskie obiekty z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski