Wybierz region

Wybierz miasto

  Internal Quiet

  Fabryka Tytoniu
  Malbork, ul. Grunwaldzka/16, +48 79 322 72 56

  19:00 Sobota, 4 listopada

  INTERNAL QUIET założony w Aleksandrowie Łodzkim z inicjatywy kompozytora i gitarzysty Sławomira Papisa oraz basisty Andrzeja Kostrzewy, rozpoczął swoją działalność w maju 2011, początkowo jako studyjny projekt o heavy metalowym zabarwieniu z naciskiem na oryginalność muzyczną i tworzenie tekstow o charakterze konceptualnym. Po kilku zmianach personalnych w 2015 roku wykrystalizował się skład w obecnej formule, będącej fuzją doświadczeń i umiejętności sześciu lokalnych muzykow: Sławomira Papisa (gitary prowadzące), Mateusza Stołowskiego (gitara basowa), Dawida Roźniakowskiego (instrumenty klawiszowe), Dominika Kalisza (gitara rytmiczna), perkusisty Radosława Jarzyny oraz wokalisty i frontmana Macieja "Rockera" Wroblewskiego. Po serii udanych klubowych i festiwalowych koncertow w Polsce (m.in.: 'Summer Dying Loud', 'Książ Rock Zone', 'Festiwal Pomieszajmy Języki' oraz u boku czołowych reprezentantow polskiej sceny rock-metal z początkiem 2016 roku zespoł wszedł do studia celem zarejestrowania materiału, ktorego końcowy efekt w postaci płyty 'When The Rain Comes Down' nawiązuje ściśle do złotej epoki w historii muzyki metalowej, jej klasycznych i zarazem niebagatelnych riffow gitarowych oraz nieco progresywnego charakteru całości.

  INTERNAL QUIET prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu oraz melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej szkoły grania hard 'n' heavy, progressive i power metal spod znaku dokonań Stratovarius, Queensryche, Pretty Maids, Journey. Debiutancki krążek zespołu When The Rain Comes Down' to
  dźwiękowy efekt kilkuletniej pracy INTERNAL QUIET. Album ukazał się oficjalnie 20 sierpnia 2016r jako ekskluzywne wydawnictwo 'private pressing' w formacie slipcase, a jego premiera zbiegła się w czasie z pierwszą, obejmującą swym zasięgiem czterdzieści dat trasą koncertową INTERNAL QUIET po kraju w roli gościa specjalnego grupy TURBO pod szyldem 'Back To The Past Tour'. HellHavenSebastian Najder - WokalJakub Węgrzyn - Gitara, syntezatory Hubert Kalinowski - Gitara Marcin Jaśkowiec - Bas Paweł Czartoryski - Perkusja. Zespoł zaistniał na polskiej scenie muzycznej, w 2010 roku debiutując albumem "Art for Art's Sake" na antenie takich rozgłośni, jak Radio Krakow, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Polskie Radio Trojka. W roku 2012 po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwornią Legacy-Records została wydana druga płyta pt. "Beyond The Frontier", ktora zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, będąc wysoko oceniana przez tamtejszych recenzentow. Po sukcesie z roku 2012 w 2013 przyszedł czas na rejestrację występu koncertowego oraz wydanie płyty DVD pt. "Beyond The Frontier Live", nad ktorą patronat objęło Radio Krakow. W marcu 2017 HellHaven rozpoczął wspołpracę z Pronet Music, czego owocem było najnowsze dzieło zespołu, płyta CD "Anywhere Out Of The World". Wydawnictwo cieszy się dużym uznaniem słuchaczy i krytykow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski