Wybierz region

Wybierz miasto

  IV Festiwal "Muzyka polska na Żuławach"

  Kościół p.w. św. Barbary w Krzyżanowie
  Stare Pole, ul. Stare Pole/

  19:00 Sobota, 22 lipca

  • Wstęp wolny

  Już po raz czwarty Elbląska Orkiestra Kameralna wybierze się w niezwykłą muzyczną podroż po malowniczych Żuławach! Słowiańska żywiołowość i soczyste smyczki to wizytowka tegorocznego festiwalu.
  W tym roku Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny wystąpi z wyjątkowymi artystami z grupy VOŁOSI – jednym z najlepszych polskich zespołow folkowych, podbijających serca słuchaczy na całym świecie. Ten hipnotyzujący kwintet podczas koncertow bawi się muzyką i zaraża publiczność pozytywną energią, wkładając w grę całe serce. Prezentując oszałamiającą technikę i tempo, przyprawia publiczność o zawrot głowy! W muzyce Vołosow słychać goralskie melodie Karpat i Beskidu Śląskiego, inspiracje kulturą bałkańską, żydowską czy cygańską, tworzące na przestrzeni każdej kompozycji spojną całość. Tradycja jest dla zespołu punktem wyjścia do improwizacji i komponowania nowych, zaskakujących form muzycznych. Z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i pod batutą charyzmatycznego maestro Marka Mosia, kompozycje Vołosow zabrzmią z zaskakującą głębią i jeszcze bardziej efektownie, zniewalając wspołbrzmieniem kontrabasow, wiolonczel, altowek i skrzypiec.
  Vołosi w składzie:
  - Zbigniew Michałek - skrzypce
  - Jan Kaczmarzyk - altowka/gajdy
  - Robert Waszut - kontrabas
  - Krzysztof Lasoń - skrzypce
  - Stanisław Lasoń - wiolonczela.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski