Wybierz region

Wybierz miasto

  Jazz & The City: Ortalion

  City Club & Bowling
  Malbork, ul. Tadeusza Kościuszki/14, +48 55 270 20 40

  20:00 Piątek, 11 listopada

  • 15zł

  Mamy zaszczyt zaprosić Was na jedyny i niepowtarzalny cykl Jazz & The City!
  Już 11 listopada 2016 odbędzie się koncert zespołu Ortalion.
  Grupa została powołana do życia przez Czarka Morawskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, pianistę, klawiszowca i kompozytora, znanego z działań w rozmaitych formacjach muzycznych.
  Wiele z nich otrzymało prestiżowe nagrody artystyczne np. -Groovkojad (Fryderyk 2001+Wyrożnienie Grammy oraz MTV), -Lipali (Fryderyk 2001) i wiele innych. Czarek Morawski wspomagał rownież bardzo zrożnicowane pod względem stylistycznym formacje np. IMTM (Latino Afro Jazz Funk), Apteka alternative rock), Behemoth (Black Metal).
  W oparciu właśnie o te doświadczenia powstał najnowszy wyjątkowy autorski projekt- Ortalion. Grupa powstała w 2011r. Swoją nazwą i koncepcją muzyczną nawiązuje do „tranzystorowego” i analogowego brzmienia lat 60-tych i 70-tych, Ortalionu nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Fakt ten zachęca grupę do ciągłych
  poszukiwań i eksperymentowania z brzmieniem.
  W 2015 roku Ortalion zdobył złoty laur - Skrzydlate Wiosło na festiwalu muzycznym w Piszu. W 2016 roku nakładem wydawnictwa Audio-cave ukazał się jego debiutancki album w formie CD. Na jesień tego roku zaplanowano premierę w wersji winylowej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach