Wybierz region

Wybierz miasto

  Kat & Roman Kostrzewski

  Klub Dołek
  Malbork, ul. Plac Słowiański/5, +48 55 272 31 31

  20:00 Piątek, 19 stycznia

  • 45zł

  Kat & Roman Kostrzewski:
  Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla "Ostatni tabor / Noce Szatana", grupa grała podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice, biorąc też udział w festiwalach rockowych. Ukoronowaniem tej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na Festiwalu Jarocin 81.
  1986 r. to wydanie debiutanckiego albumu „Metal and hell” dla belgijskiej firmy Ambush Records i jej polskiej wersji pt: „666”. Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.
  W lutym 1987 r. dwukrotnie występuje w katowickim Spodku z METALLICĄ oraz ukazuje się koncertowy album „38 minutes of life”. Kolejna płyta „Oddech wymarłych światow” wydana w 1989 r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych.
  Ze względu na nagłą śmierć głownego gitarzysty Jacka Regulskiego w 1999 r. zespoł zawiesza działalność. Powracają w 2003 r., ale wkrotce nastąpił rozłam w zespole. Pod koniec 2014 dwoch muzykow zespołu założyło nowy zespoł i starali się zaistnieć w świadomości fanow, co skutkowało olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych ostatnich lat i rejestracją DVD koncertowego „Życie po życiu” (2007). Kolejne płyty to „Biało- czarna” (2011) oraz „Rarities” (2013). Wrzesień 2015 r. przynosi ponowne wydanie albumu „666” w nowych aranżacjach, a Piotra Radeckiego zastępuje na gitarze Jacek Hiro (Corruption).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach