Wybierz region

Wybierz miasto

  Kryzys, Specjaliści

  Klub "Alternatywa"
  Malbork, ul. Grunwaldzka/16, +48 60 752 84 60

  19:00 Sobota, 24 września

  • Brak informacji o cenie

  Kryzys:
  Jeden z pierwszych polskich zespołow punk rockowych. Założony w 1978 roku w Warszawie przez Roberta Brylewskiego (początkowo pod nazwą The Boors). Działał do 1981 roku. Zespoł nie ograniczał się do punka, sięgając w swojej tworczości m.in. do reggae i jazzu. W 1981 roku, we Francji, ukazał się longplay formacji, „Kryzys”, na ktorego publikację muzycy nie wyrazili zgody. Na początku lat dziewięćdziesiątych nagrania z tego longplaya znalazły się na połoficjalnej kasecie Krol much. Jesienią 1981 roku, wskutek problemow wewnątrz składu, formacja postanowiła zawiesić działalność. Niedługo potem, na jej gruzach – narodziła się Brygada Kryzys, a w jej szeregach znaleźli się między innymi Wereński i Brylewski.
  Jedynym oficjalnym wydawnictwem zespołu była kaseta 78-81 (1994). Na początku 2006 roku doszło do reaktywacji zespołu. W jego składzie znaleźli się – Brylewski, Goralski, Katuszewski, Iwańczuk oraz Świtalski. Dwa lata poźniej pojawili się na festiwalu w Jarocinie. Kryzys stanowił dużą inspirację dla rożnych tworcow, czego przejawem jest m.in. ukazanie się składanki „Dolina Lalek. Tribute to Kryzys” (2003). Wiosną 2010 nagrali album „Kryzys komunizmu”, ktory ukazał się w maju.


  Specjaliści:
  Specjaliści to zespoł grający punk rocka.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski