Wybierz region

Wybierz miasto

  Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej - dzień 2

  Plac Kazimierza Jagiellończyka
  Malbork, ul. Jagiellońska/

  11:00 Sobota, 10 czerwca

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy serdecznie wszystkich, ktorzy już po raz piętnasty zechcą uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej. Malbork w dniach 8 - 11 czerwca 2017 roku po raz kolejny stanie się miastem historii i tradycji, zbliżającym kultury rożnych narodow i państw, co w obecnej rzeczywistości historycznej jednoczącej się Europy jest priorytetem naszych działań w sferze kultury i integracji młodzieży z rożnych stron kontynentu. Starając się być aktywnymi uczestnikami tego procesu, pragniemy jednocześnie utrwalać poczucie tożsamości kulturowej i regionalnej.
  Gościć będziemy młodzież amatorskich grup z Rosji, Białorusi i Polski. Odbędą się koncerty festiwalowe w ramach przesłuchań konkursowych, otwarte i zamknięte warsztaty muzyczne, koncerty zaproszonych zespołow muzycznych. Festiwal otworzy barwny korowod, ktory przejdzie ulicami miasta, a obchody zakończył Koncert Galowy na Zamku, gdzie zaprezentują się wszystkie zespoły uczestniczące w konkursie oraz zaproszeni goście.


  Program:
  11:30 - Zbiorka dla uczestnikow korowodu
  (Szkoła Łacińska nad Bulwarem)
  11:00 -19:00 - Gry i zabawy historyczne dla dzieci „Śladami historii” (ogrod przy MWC)

  12:00 - Korowod Festiwalowy ulicami miasta (Szkoła Łacińska
  nad Bulwarem Muzeum Zamkowe w Malborku, Kościoł św. Jana Chrzciciela, Ratusz, ul. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, pl. Kazimierza Jagiellończyka)

  13:00 – Uroczyste powitanie Krola Kazimierza Jagiellończyka w Malborku, (inscenizacja) wręczenie nagrod festiwalowych gry miejskiej szkoł (pl. Kazimierza Jagiellończyka)
  13:30-17:00 Koncerty Festiwalowe (pl. Kazimierza Jagiellończyka) Zespoł Imbridus, Teatr Rebelia, Zespoły muzyki dawnej, teatry uliczne, warsztaty
  artystyczne itp…

  21:00 –Koncert Galowy laureatow XV Międzynarodowego
  Festiwalu Kultury Dawnej „Wspolne Dziedzictwo Kultury”
  (Muzeum Zamkowego)

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski