Wybierz region

Wybierz miasto

  Mniejszości etniczna (narodowe) na terenie Żuław

  Muzeum Zamkowe w Malborku
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 00

  10:00 - 16:00 Piątek, 11 marca

  • Wstęp wolny

  KONFERENCJA
  MNIEJSZOŚCI ETNICZNE (NARODOWE) NA TERENIE ŻUŁAW
  Data wydarzenia: 11 III 2016
  Miejsce: OŚRODEK KONFERENCYJNY KARWAN, ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork
  Wstęp: wolny

  Muzeum Zamkowe w Malborku serdecznie zaprasza w dniu 11 III 2016 r. do Ośrodka Konferencyjnego "Karwan" na ostatnią już konferencję organizowaną w ramach projektu "Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku", wspołfinansowanego z Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.
  Tym razem tematem obrad nie będą realizowane prace konserwatorskie, a niezwykle ciekawa kwestia mniejszości narodowych na terenie Żuław. Konferencja podzielona została na dwie sesje, w każdej z nich przyjęte zostały ramy czasowe omawianej problematyki. Sesja pierwsza obejmuje okres do I rozbioru Polski, druga natomiast traktuje o ostatnich dwoch stuleciach. Rozpoczęcie konferencji zaplanowano na godzinę 10.00., w przerwie około godz. 12.30 w Przyziemiu Karwanu nastąpi otwarcie wystawy dotyczącej problematyki mniejszości narodowych na terenie Żuław, po ktorej oprowadzał będzie Pan Ryszard Rząd - kurator wystawy. Sesja druga potrwa do godziny 14.30 i zostanie zakończona dyskusją. W załączeniu zaproszenie na konferencję ze szczegołowym programem.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST