Wybierz region

Wybierz miasto

  Otwarcie wystawy "Sztuka jest KUL"

  Muzeum Zamkowe w Malborku
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 00

  17:00 - 19:00 Piątek, 19 stycznia

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku, dla uczczenia stulecia KUL, ktora prezentuje zaledwie część bogatych zbiorow katolickiej uczelni. Na wystawie znajdą się też obrazy malarzy europejskich, datowane od XVI do XIX w., zakupione do zbiorow KUL głownie w latach 60. ubiegłego stulecia. W tym zespole pojawiają się nazwiska takich mistrzow jak: Francesco Rizzo da Santacroce, Marten van Valckenborch i Abraham Storck.
  Dominują prace pochodzące z kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich oraz Stanisławy i Tadeusza Witkowskich. Pośrod zbiorow pierwszej pary odnajdziemy nazwiska takich malarzy jak: Władysław Jarocki, Stanisław Kamocki, Włodzimierz Tetmajer czy Rafał Malczewski; w kolekcji drugiej pary darczyńcow znaleźli się rownie sławni artyści: Christian Georg Schutz Starszy, Jacek Malczewski, Jozef Chełmoński, Jan Matejko i Leon Wyczołkowski.
  Starannie wyselekcjonowany zestaw 72 obrazow i rysunkow ilustruje bogactwo i rożnorodność oraz wysoką wartość artystyczną i historyczną zbiorow lubelskiej Alma Mater.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski