Wybierz region

Wybierz miasto

  Pomorskie Dni Kontrabasowe 2016 - dzień 1

  Muzeum Zamkowe w Malborku Ośrodek Konferencyjny KARWAN
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 55

  17:00 Czwartek, 24 listopada

  • 12zł

  Listopadowa odsłona Zamkowych Kameraliow będzie miała kontrabasowe brzmienie. Dla malborskich melomanow wystąpi Miloslav Gajdos z towarzyszeniem kwintetu fortepianowego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Koncert odbędzie się w ramach V Pomorskich Dni Kontrabasowych.

  Miloslav Gajdos to czeski wirtuoz i wizjoner kontrabasu, wybitny pedagog, kompozytor i juror międzynarodowych konkursow muzycznych. Uważany jest za jednego z ojcow wspołczesnego kontrabasu. Jest także płodnym kompozytorem i aranżerem muzyki na kontrabas. Dokonał transkrypcji ponad 70 utworow m.in. koncertow Brucha i Dworzaka.
  W repertuarze posiada własne kompozycje, a także transkrypcje oraz oryginalne utwory F. Gregory. Miloslav Gajdos jest jedynym w świecie kontrabasistą klasycznym, ktory śpiewa rownocześnie, akompaniując sobie na kontrabasie. Twierdzi, że w muzyce nie ma dogmatow i każdy, kto ma solidne podstawy, może eksperymentować, bo chęć przełamywania zasad jest częścią ludzkiej natury. Regularnie koncertuje, dając recitale w Europie, Ameryce i Azji. Dysponuje szerokim repertuarem, na ktory składa się cała klasyka kontrabasowa oraz własne kompozycje.

  Koncert w Malborku odbędzie się 24 listopada (czwartek) w sali Ośrodka Konferencyjnego Karwan w ramach V Pomorskich Dni Kontrabasowych.

  Z Miloslavem Gajdosem, ktory przedstawi „Melodie z Banatu” wystąpi zespoł kameralny - kwintet fortepianowy w składzie: Paweł Kukliński - I skrzypce, Natalia Kasprzak - II skrzypce, Błażej Maliszewski - altowka, Karol Sokołowski - wiolonczela, Elżbieta Pasierowska - Kołodziej – fortepian.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski