Wybierz region

Wybierz miasto

  Renata Przemyk

  Muzeum Zamkowe w Malborku Ośrodek Konferencyjny KARWAN
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 55

  19:00 Środa, 11 listopada

  • 35zł

  Renata Przemyk

  Renata Przemyk - urodziła się 10 lutego 1966 roku w Bielsku-Białej. Po maturze zamieszkała w Katowicach, gdzie studiowała i ukończyła bohemistykę na Uniwersytecie Śląskim.
  Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć tak naprawdę odkryła powołanie dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. W wyniku tychże inspiracji powstał pod koniec 1989 roku zespoł "Ya Hozna" i płyta pod tym samym tytułem, jednak działalność tego awangardowego zespołu wygasa po roku i Renata rozpoczyna solową karierę.
  Wydaje kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazuje się kompilacja najciekawszych piosenek zatytułowana "The best of". 28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu Odjazd w reżyserii Freda Apke.
  Większość jej płyt uzyskało status złotych.
  W 2006 roku ukazała się kolejna płyta Renaty "UNIKAT".
  Rok 2009 był szczegolnym dla Renaty Przemyk. To właśnie na ten czas przypadł jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.
  Ukazała się kolejna płyta Renaty "Odjazd", z piosenkami skomponowannymi do wcześniej wspomnianego spektaklu.
  W 2010 r. ukazała się płyta pt."Panienki z temperamentem", na ktorej Renata wspolnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru "Kabaretu Starszych Panow".
  2012 rok to kolejna płyta Renaty Przemyk "AKUSTIK TRIO" będąca studyjnym zapisem akustycznego materiału koncertowego Artystki.
  W 2013 r. ukazała się płyta „Renata Przemyk w Trojce” vol. 7 z koncertem zarejestrowanym w studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia.
  W 2014 r. ukazała się najnowsza, autorska płyta Renaty „RZEŹBA DNIA”. W tym samym roku przypadło XXV-lecie tworczości artystycznej Artystki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski