Wybierz region

Wybierz miasto

  Róże Europy

  Miejski dom kultury
  Malbork, ul. Pl. Słowiański/18, +48 55 272 38 52

  20:00 Piątek, 17 kwietnia

  • 24zł

  Roże Europy

  Roże Europy - polski zespoł rockowy, założony w Warszawie w 1983 roku. Zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych.
  Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt - wokalista i autor tekstow, ktory jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, wspołtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz K. Witkowski (dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock, kompozytor Rock'n'Rollowcow) oraz Sławomir Wysocki.
  Za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Trzy lata poźniej ukazała się debiutancka płyta Stańcie przed lustrami. Ten i kolejne albumy przyniosły zespołowi popularność za sprawą takich utworow jak: Stańcie przed lustrami, Mamy dla was kamienie, Rock’n’rollowcy czy Radio Młodych Bandytow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST