Wybierz region

Wybierz miasto

  The Solarsoid Tour 2018

  Alternatywa,Grunwaldzka 16
  Malbork, ul. Grunwaldzka/16

  19:00 - 23:00 Sobota, 24 listopada

  • 15zł

  Wspolne przedsięwzięcie warszawskiego Traces to Nowhere i olsztyńskiego Defying, pod nazwą The Solarsoid Tour rozpocznie się jesienią. To granica rejestrow, duszna atmosfera i żar korony słonecznej płynący z głośnikow. W Malborku na scenie zespołom towarzyszyć będzie The Broken Bridges.

  Start - godzina 19
  Cena biletu - 15 PLN

  Traces to Nowhere to projekt z Warszawy założony w 2010 roku. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu ‘Twin Peaks’, ktory stanowi pozamuzyczną inspirację dla członkow zespołu. Już od początku istnienia zespoł stara się nie zamykać w jednym nurcie muzycznym. Ich muzyka to mieszanina bardzo rożnych dźwiękow, zaczerpniętych zarowno z post metalu i post rocka, czy industrialu, ale też z szeroko pojętej alternatywy, zahaczającej o trip-hop. Dzięki odrzuceniu ram ich tworczość wymyka się schematom, oddając przestrzeń muzyce i słowom. Utwory Traces to Nowhere to przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje, wzbogacone o melodyjny wokal.

  Na koncertach, w ramach The Solarsoid Tour, Traces to Nowhere promować będzie wydany 1 czerwca 2018 r. debiutancki album długogrający Up to the Sun. Płyta składa się z 8 utworow tworzących jedną całość, skomponowanych wspolnie przez członkow zespołu. Teksty do utworow napisała wokalistka grupy, Karolina Mazurska. Materiał został nagrany „na setkę”, zmiksowany i zmasterowany w Prusiewicz Studio w Krakowie przez Marcina Prusiewicza. Wokale zarejestrowano w Dziupla Studio w Warszawie przy wsparciu Edyty Glińskiej.

  Płytę promuje singiel zatytułowany (...), do ktorego nakręcony został teledysk autorstwa Tomka Niedzielko.

  https://www.youtube.com/watch?v=0o9zgZH_4fI

  Skład:
  Karolina Mazurska – wokal
  Tomasz Niedzielko – gitara i elektronika
  Jan Kaliszewski – bas
  Jakub Tolak – perkusja

  www.facebook.com/tracestonowhere
  www.youtube.com/user/traces2nowhere

  Defying to post-progmetal z Olsztyna, istniejący od 2008 roku. Po kilku materiałach demo zadebiutowali w 2014 albumem koncepcyjnym „Nexus Artificial”, ktorego tematyka oscylowała wokoł genezy człowieka, zadając jednocześnie pytanie: czy siła sprawcza, utożsamiana z boską, nie miała w rzeczywistości korzeni pozaziemskich?.

  Po dwoch latach od debiutu Defying weszli do studia, gdzie zarejestrowali ponad 30 minut nowego materiału, składającego się na EP „The Splinter of Light We Misread”. Na krążku, ponownie wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover „New Dawn Fades” kultowych brytyjskich post-punkowcow Joy Division. Ponadto do utworu „The Sunlight Recedes” został nakręcony teledysk:

  https://www.youtube.com/watch?v=Fah79G0Ykmo

  Aktualnie muzycy pracują nad drugim pełnoprawnym albumem.

  http://defyingband.pl
  https://www.facebook.com/defyingpoland/
  http://defying.bandcamp.com

  Defying:
  Piotr Stępiński - vocals, guitars
  Szymon Stadniczenko - solo guitar
  Paweł Siemaszko - bass
  Tomasz Semeniuk - drums, sampling

  The Broken Bridges to rock progresywny z Grudziądza. Zespoł ma na koncie EP „Endless Road”, z ktorej pochodzi lyric video pod tym samym tytułem:

  https://www.youtube.com/watch?v=njoDE-m2MJI

  Członkowie zespołu:
  Marek Habryn - gitary, kompozycje, wokal
  Grzegorz Grzanka - klawisze, akordeon
  Michał Kusz - bas,
  Sławek Kaligowski - perkusja
  Joanna Pulkowska -wokal
  Wojciech Podemski - teksty

  https://www.facebook.com/thebrokenbridges/

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach