Wybierz region

Wybierz miasto

  Turbo - Makulatura - Malbork

  Przestrzeń Aktywności Twórczej MaKUL@TURA
  Malbork, ul. Pl. Słowiański/17A

  20:00 Piątek, 6 kwietnia

  • 45zł

  Zapraszamy na koncert zespołu TURBO!

  TURBO to czołowy przedstawiciel polskiej sceny rockowo - heavy metalowej założony w Poznaniu w roku 1980, ktorego leaderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Zespoł okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, z racji dorobku artystycznego, aktywności koncertowej, jak i wielu przebojow, w tym najważniejszych w polskiej muzyce rockowej takich jak: „Dorosłe Dzieci, „Smak ciszy”, „Wszystko będzie OK”. Przeboje te wyniosły zespoł na szczyt sławy i od lat są wizytowką poznańskiej formacji, czyniąc ją rozpoznawalną wśrod kilku pokoleniowej publiczności.
  Od czasow debiutu muzyka grupy przeszła dużą ewolucję, poczynając od klasycznego rockowo-metalowego stylu, przez hard rock, heavy metal, aż do ostrego oszalałego thrash metalu, a całość niezmiennie jest okraszona świetnymi gitarowymi solowkami.
  Teksty stanowią także bardzo ważny atut zespołu, są uniwersalne i ponadczasowe, co sprawia, iż od lat są aktualne dla każdego pokolenia fanow grupy.
  TURBO słynie rownież ze wspaniałych energetycznych koncertow pozostawiających wśrod słuchaczy niezapomniane wrażenia. Grono odbiorcow zespołu jest bardzo szerokie, ceniony jest zarowno przez starszych, jak i młodszych fanow muzyki rockowej i metalowej. Bierze się to niewątpliwie z dużej rożnorodności utworow zespołu, ktore na przestrzeni lat ewoluowały stylistycznie, oraz kultowych przebojow grupy.
  Perfekcja wykonania, charyzma sceniczna, świetny kontakt z publicznością, doskonałe kompozycje i aranżacje, wybitne gitarowe solowki, oraz uniwersalna warstwa tekstowa czynią z koncertow TURBO wydarzenia muzyczne na najwyższym poziomie artystycznym.
  Grupa zagrała ponad tysiąc koncertow, w tym na największych scenach w Polsce, rownież supportując m.in. takie zagraniczne gwiazdy jak: Sepultura, Deep Purple, Helloween, Overkill, Hanoi Rocks, Preaty Maios.
  Zespoł ma w dorobku 19 płyt (w tym 12 pełnowymiarowych albumow studyjnych, 4 albumy anglojęzyczne i 3 koncertowe wydawnictwa DVD). Ostatnie wydawnictwo studyjne zespołu zat. "Piąty Żywioł”, zostało uznane przez dziennikarzy i czytelnikow wydawnictwa „Metal Hammer” za Album Roku 2013.
  Dwa krążki zespołu „Awatar” i „Strażnik Światła” otrzymały odpowiednio w 2001 i w 2010 roku nominacje do prestiżowej nagrody Fryderykow w kategorii Album roku-heavy metal.
  Obecnie zespoł jest w trakcie nagrań trzynastego albumu studyjnego, ktorego premiera odbędzie się jesienią 2018 roku. Wiosną tego roku wyrusza w trasę koncertową zapowiadającą swoj nowy album, grając przedpremierowo na żywo część materiału z nowej płyty.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST