Wybierz region

Wybierz miasto

  Tymon Tymański " The Beatles "

  Przestrzeń Aktywności Twórczej MaKUL@TURA
  Malbork, ul. Pl. Słowiański/17A

  19:00 Sobota, 10 marca

  • od 20zł

  10 marca w Malborskiej Makul@turze, wystąpi Tymon Tymański na koncercie, będzie można między innymi usłyszeć, znane i lubiane utwory zespołu " The Beatles ".

  Tymon Tymański urodził się 30 września 1968 roku w Gdańsku. W wieku 8 lat rozpoczął grę na gitarze klasycznej. Około 12 roku życia porzucił klasykę dla rock'n'rolla i założył swoj pierwszy zespoł The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, ktora w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji. Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. W 2001 r. grupa została uznana przez krytykow czasopisma "Jazz Forum" za najlepszą grupę dekady.

  Jesienią 2016 r. powstał One Man Show – solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań. W utworach Tymona można doszukać się dalekich wpływow liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Franka Zappy.

  W lutym 2017 roku odbyła się premiera siodmego albumu zespołu Tymon & The Transistors "Zatrzymaj Wojnę!". Płyta zawiera dziesięć utworow o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorow polskich i rosyjskich. Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z rożnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment. W rozszerzonym składzie, Tranzystorow, tradycyjnie znaleźli się goście. Tym razem możemy rownież usłyszeć Natalię Pikułę (Drekoty, Nowe Sytuacje), Daniela Hertzova, Olafa Deriglasoffa i Romana Puchowskiego (Von Zeit).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski