Wybierz region

Wybierz miasto

  V Muzyka Polska na Wamii i Żuławach - dzień 2

  Kościół p.w. św. Barbary w Krzyżanowie
  Stare Pole, ul. Stare Pole/

  19:00 Środa, 4 lipca

  • Wstęp wolny

  Wykonawcy:
  *Marcin Wyrostek – akordeon,
  z zespołem:
  - Mateusz Adamczyk – skrzypce,
  - Piotr Zaufal – bas,
  - Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne,
  *Elbląska Orkiestra Kameralna
  - Marek Moś – dyrygent.
  W programie m.in.:
  - M. Wyrostek - Cinema tango, Mazurcyjek, Palinka, Pożegnanie, Qwerty, P. Zaufal – Chodzony, Zrywany, M. Adamczyk – Maccabi, A. Piazzolla - Libertango.

  Na początku lipca odbędzie się kolejna edycja Festiwalu „Muzyka polska na Warmii Żuławach”, ktory co roku gromadzi tysiące melomanow, spragnionych rodzimych kompozycji. Tym razem Elbląska Orkiestra Kameralna odwiedzi Braniewo, Stare Pole, Elbląg i Pasłęk.
  O harmonijne połączenie akcentow duchowych i rozrywkowych zadbają nie tylko elbląscy kameraliści, ale rownież towarzyszący im Marcin Wyrostek i jego zespoł. Wspolnie postarają się odkryć przed słuchaczami piękno nadwiślańskich melodii. Jak stwierdził w jednym z wywiadow akordeonista, „warto podkreślać wielobarwność i energiczność polskiej muzyki, bo nie mamy się czego wstydzić”.
  Zainteresowanie Marcina Wyrostka rodzimymi kompozycjami znalazło odzwierciedlenie na jego płycie Polacc. W ramach Festiwalu słuchacze będą mogli wysłuchać niektorych utworow pochodzących z krążka, m.in. Mazurcyjka, Chodzonego i Maccabi Warszawa. Ponadto, usłyszymy jedno z najbardziej znanych dzieł Astora Piazzolli, Libertango, w wersji ethno-folkowej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski