Wybierz region

Wybierz miasto

  Wieczór Autorski Izabeli Chojnickiej - Skibickiej

  Galeria Żuławska "Ołówek"
  Nowy Staw, ul. Rynek Kościuszki/

  15:00 Sobota, 28 lutego

  • Wstęp wolny

  Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki oraz stowarzyszenie Kochamy Żuławy serdecznie zapraszają do galerii Żuławskiej "Ołowek" w Nowym Stawie na spotkanie z autorką i prezentację najnowszej książki Izabeli Chojnackiej - Skibickiej " Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica" Wieczor autorski poprzedzi prelekcja Katarzyny Czaykowskiej - Stoj przybliżająca czytelnikom tło historyczne powieści.

  O tym jak powstawała książka opowiedzą autorka Izabela Chojnacka-Skibicka oraz Bernard Jesionowski z Muzeum Zamkowego w Malborku, ktory nie tylko był mentorem powieści, ale rownież stał się jednym z jej bohaterow.

  Izabela Chojnacka -Skibicka mieszka w Kleciu, na Żuławach Malborskich. "Zupa z pokrzyw..." to jej druga powieść. W pierwszej pt: "Miłość na gruzach Kosowa" opisała swoją własną dramatyczną historię, zakończoną brawurową ucieczką razem z maleńką corką. W najnowszej powieści rownież opisuje świat dobrze sobie znany - pokazuje czytelnikom Żuławy wspołczesne, by za moment cofnąć się w czasie i przenieść ich w świat z czasow II Wojny Światowej. Fikcja literacka momentami splata się z rzeczywistością, bohaterom zrodzonym w wyobraźni autorki towarzyszą ludzie, żyjący tu i teraz.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski