Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Goście zamku malborskiego"

  Muzeum Zamkowe w Malborku
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 00

  Od 8.09.2015 do 31.12.2018

  • od 35zł

  Wystawa przybliża sylwetki osob i okoliczności wizyt składanych na zamku od pierwszej połowy XIV wieku do dziś. Malbork bowiem jest miejscem, ktore od wiekow przykuwa uwagę Europy. Niegdyś z racji swego militarnego, gospodarczego i politycznego znaczenia, zaś od niespełna dwu wiekow przede wszystkim jako wyjątkowej klasy zabytek.

  Gościły w nim i podziwiały jego mury osoby najrożniejszego stanu i profesji: możni tego świata, wojskowi i artyści, dyktatorzy i spiskowcy, bogacze i biedni. Gdybyśmy wyobrazili sobie Wielką Księgę Gości, do ktorej dane by im było się wpisać, znaleźlibyśmy tam tysiące rozmaitych autografow. Wystawa niniejsza powstała z przekonania o potrzebie otwarcia tej Księgi po to, by przy tym lepiej poznać dzieje samego zamku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST