Wybierz region

Wybierz miasto

  Zamkowe Kameralia: Grudniowy koncert w świątecznej oprawie

  Muzeum Zamkowe w Malborku Ośrodek Konferencyjny KARWAN
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 55

  18:00 Czwartek, 15 grudnia

  • 12zł

  W zamkowym Karwanie odbędzie się ostatni już w tym roku koncert w ramach cyklu Zamkowe Kameralia. Tym razem przed malborską publicznością wystąpią tenor liryczny Remigiusz Kuźmiński, ktoremu towarzyszyć będzie znakomita pianistka Adriana Wdziękońska.

  „Kraina muzyki z klasą w przedświątecznym klimacie...” to motto grudniowego koncertu, ktore zapowiada, że słuchacze odbędą muzyczną podroż do krainy muzyki z dobrym przesłaniem. W wykonaniu bydgoskich artystow usłyszymy zrożnicowany stylistycznie program, począwszy od utworow autorstwa Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Jacka Cygana, Andrzeja Zauchy, musicalu „Metro”, aż po najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, ktore wprowadzą w klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia.

  O artystach
  Remigiusz Kuźmiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku wokalistyka i dyrygentura oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu na kierunku wokalistyka. Obronił pracę magisterską i recitale dyplomowe uzyskując wyższe wykształcenie muzyczne z tytułem magistra sztuki, dyplomowanego wokalisty i dyrygenta oraz pełne kwalifikacje pedagogiczne. W czasie studiow kształcił technikę wokalną i dyrygencką w zakresie jazzu, muzyki estradowej i muzyki klasycznej, natomiast w średniej szkole muzycznej doskonalił wokal tylko w zakresie klasyki. Studiował i uczył się w klasie śpiewu dr Joanny Żołkoś-Zagdańskiej, prof. Krzysztofa Szydzisza, prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak, natomiast dyrygowanie studiował w klasie prof. Moniki Wilkiewicz, prof. Radosława Wilkiewicza i prof. Andrzeja Zubka.
  Artysta urodził się 1 maja 1981 r. w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego pradziadek był dyrygentem oraz założycielem orkiestry dętej, siostra i wielu innych krewnych śpiewało w chorach, natomiast ojciec jest doświadczonym instrumentalistą. Remigiusz Kuźmiński zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat i od tamtej pory muzyka stała się jego pasją, powołaniem oraz sposobem na życie. Jako nastolatek bardzo dużo występował i osiągał sukcesy na festiwalach. Od momentu rozpoczęcia edukacji muzycznej jego praca estradowa przybrała zawodowy format. Muzyk koncertuje zarowno na scenach krajowych, jak i zagranicznych. Wspołpracuje rownież z wieloma uznanymi osobistościami. Wykonuje muzykę niszową, prezentując wysokiej klasy kompozycje z elementami popu, jazzu, swingu, funky, soulu i r&b. Można go rownież usłyszeć w partiach musicalowych, gospelowych, popoperowych i liryczno poetyckich.

  Adriana Wdziękońska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w ktorej ukończyła z wyrożnieniem dwa kierunki, uzyskując wyższe wykształcenie muzyczne z tytułem magistra sztuki, dyplomowanej pianistki i dyrygenta oraz nauczyciela muzyki. Jest także absolwentką bydgoskiego Liceum Muzycznego w klasie fortepianu. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne. Ukończyła wiele kursow i seminariow związanych ze znanymi na świecie metodykami nauczania muzyki, kursy pedagogiki zabawy oraz teorii uczenia się. Interesuje się psychologią muzyki oraz psychologią rozwojową.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski