Wybierz region

Wybierz miasto

  Zamkowe Kameralia - Nova Energia

  Muzeum Zamkowe w Malborku
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 00

  18:00 Czwartek, 12 października

  • 15zł

  ZAMKOWE KAMERALIA 2017
  W październiku rozkołysze nas Nova Energia
  12 października (czwartek) o godz. 18 w przyzamkowym Karwanie wystąpi fantastyczne trio, ktore zaprezentuje niezwykłe zderzenie jazzu folku i etno oraz rockowego groove’u. Na scenie zaprezentują się: Anna Broda i Maciej Pruchniewicz, ktorym towarzyszyć będzie Rafał Gęborek.

  Nova Energia to duet założony przez Macieja Pruchniewicza i Annę Brodę. Ich muzyka to głos, cymbały, loopery, dzwonki pentatoniczne, gitara akustyczna i elektryczna. Ze sceny popłynie wielogłos, ktory buduje pulsującą przestrzeń i dźwięki gitary, ktora nakręca rytm i słowo. Będą szeptane zaklęcia miłosne, erotyki, piosenki toastowe, a także m.in. wiersze Federico Garcia Lorki. To będzie niespotykany ogrod muzycznych wrażeń, pełen feelingu i efektownej barwy, ktory na pewno napełni widzow dobrym brzmieniem.

  Tym razem duetowi Nova Energia, czyli Annie Brodzie i Maciejowi Pruchniewiczowi, towarzyszyć będzie trębacz Rafał Gęborek.

  O muzykach
  Ania Broda to wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, posługuje się techniką tzw. śpiewu białego. Jest mistrzynią gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, ktory przywędrował do nas z Azji. Broda to także autorka tekstow i aranżerka. Tworzy bardzo rożnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna.
  Dyskografia: „A ja nie chcę spać”, „Najlepsze życzenie”, „6 H”, „Hymny warmińskie i mazurki z Mazur”.

  Maciek Pruchniewicz to gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, wspołpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Makarukiem, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomą Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona.
  Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementow klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową. Dyskografia: „Hot Water”, „Wolne od świąt”, „Illusion”.

  Rafał Gęborek Rafcox to świętokrzyski muzyk, trębacz, performer, kompozytor, producent muzyczny. Magister sztuki, absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, absolwent zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swojej tworczości, łączącej elektronikę z jazzem, wykorzystuje instrumenty elektroniczne, ktore pozwoliły mu wypracować charakterystyczne dla niego brzmienie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat malborski