Wybierz region

Wybierz miasto

  Zamkowe Kameralia: Tango, Jazz i Bogurodzica...

  Muzeum Zamkowe w Malborku
  Malbork, ul. Starościńska/1, +48 55 647 08 00

  18:30 Piątek, 20 kwietnia

  • 15zł

  Tango, Jazz i Bogurodzica...

  Już wkrotce apetyty miłośnikow koncertow w zamkowej przestrzeni na pewno zostaną zaspokojone. Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają do Sali Siedmiofilarowej na niezwykły koncert niezwykłego trio.

  Adam Wendt - saksofon
  Paweł Zagańczyk - akordeon
  Jarosław Stokowski - kontrabas

  Połączenie brzmienia akordeonu i saksofonu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentow doskonale przenikają przez siebie, tworząc w ten sposob muzyczny collage.

  Na program koncertu w wykonaniu saksofonisty Adama Wendta, akordeonisty Pawła Zagańczyka oraz kontrabasisty Jarosława Stokowskiego, składają się w dużej mierze kompozycje inspirowane tangiem: a zatem nie zabraknie kompozycji francuskiego akordeonisty Richarda Galliano takich jak: Tango pourCloude, Viaggio, Spleen czy French Touch. W wykonaniu muzykow usłyszeć można rownież kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tangaAstoraPiazzollia wśrod nich: Oblivion, Libertango. Dopełnieniem będzie najnowsza aranżacja "Bogurodzicy" autorstwa Pawła Zagańczyka nawiązująca do przepięknych wnętrz malborskiego Zamku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach