Iron Triathlon Malbork 2012: Ewa Bugdoł i Mikołaj Luft zwyciężyli w klasyfikacji open

Ewa Bugdoł z Kmicica Częstochowa i Mikołaj Luft z Akweduktu Kielce zwyciężyli w Iron Triathlon Malbork 2012. Najlepszym wśród mężczyzn pokonanie trasy o łącznej długości ponad 56 km zajęło niespełna 2 godziny.

Zwycięzcy Iron Triathlon Malbork, który odbył się w niedzielę po południu w Nogacie, na trasie Malbork-Tralewo i bulwarze przy zamku, osiągnęli bardzo dobre czasy. Cała pierwsza trójka w kategorii mężczyzn zmieściła się w dwóch godzinach. Zwycięzca, Mikołaj Luft z Kielc, potrzebował dokładnie 1 godziny 58 minut i 13 sekund, by pokonać trasę od długości: 0,95 km pływania (13.02,00 minuty), 45 km na rowerze (1.04.08 godziny) i 10 km w biegu (38.30 minuty).

Bardzo dobrze ostatni odcinek, czyli bieg pokonał Maciej Kubiak z UKS Tri-Saucony Rumia, który z 7 miejsca po rowerze wskoczył na 2 miejsce na podium - jego czas łączny to 1.59.27 godziny.

Trzeci dotarł na metę dobrze znany w Malborku, w poprzednich latach odnosił tu sukcesy - Michał Siejakowski z KTS Ironman Kwidzyn - 1.59.43 godziny.

W kategorii pań Ewa Bugdoł z Częstochowy była bezkonkurencyjna z czasem 2.14.04. godziny. Licząc razem z mężczyznami, wbiegła na metę na znakomitym 14 miejscu. Drugie miejsce wśród kobiet w klasyfikacji open zajęła Zuzanna Ratkowska z Rumi - 2.18.20; trzecie - Aleksandra Jędrzejewska - 2.19.11; tuż za podium uplasowała się Małgorzata Szczerbińska z MKS Triathlon Malbork - 2.20.47 (trzecia lokata w kategorii do lat 18).

Nie zabrakło też zapowiadanych VIP-ów, tyle że nie wszyscy wystartowali. Na trasie mocno walczyła Iwona Guzowska, była bokserka, dziś posłanka PO. Dobiegła na metę w środku stawki. Na gorąco dzieląc się wrażeniami, powiedziała, że na pewno następnym razem wyciągnie co najmniej jeden wniosek: przed startem będzie piła mniej. Na trasie musiała bowiem walczyć z kolką.

Aktorzy Tomasz Karolak i Bartłomiej Topa przyjechali, ale nie wystartowali.

- Żałuję, ale nie pozwoliła mi kontuzja. Lubię triathlon, bo składa się z trzech konkurencji, czyli nie ma nudy, a ja nie lubię, jak jest nudno - powiedział nam Bartłomiej Topa i pochwalił organizatorów: - Impreza jest bardzo dobrze zorganizowana.

Sportowo - dobre wyniki. Organizacyjnie - były pochwały od uczestników. Pogoda dopisała - nie było ani za zimno, ani za gorąco. Iron Triathlon Malbork 2012 można więc uznać udaną imprezę.

W galerii powyżej można obejrzeć zdjęcia w rywalizacji na trasie biegowej oraz z mety.