IV liga. 3:0 Pomezanii z Amatorem na pożegnanie ze swoją publicznością

Po dwóch golach Piotra Sobieraja i jednym trafieniu Roberta Gdeli malborska Pomezania pokonała 3:0 Amatora Kiełpino. Godnie pożegnała się więc ze swoimi kibicami, bo był to ostatni jej mecz w tym sezonie przed swoją publicznością.

Mimo że Pomezania spada do V ligi, malborscy piłkarze w środowy wieczór, w 33 kolejce IV ligi, nie zamierzali dawać taryfy ulgowej walczącemu o utrzymanie Amatorowi Kiełpino. Gospodarze byli lepszym zespołem, stworzyli dużo więcej okazji strzeleckich niż rywale i w pełni zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Zanim piłka poszła w ruch, wszyscy zgromadzeni na stadionie uczcili minutą ciszy pamięć przedwcześnie zmarłego 19-letniego Michała, wiernego kibica Pomezanii.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Pomezania objęła prowadzenie w 53 minucie po indywidualnej akcji Piotra Sobieraja, który dynamicznie wszedł w pole karne z prawej strony i uderzył mocno lewą nogą po długim rogu. Gospodarze przeważali, ale na kolejną bramkę kibice musieli poczekać pół godziny. Malborczycy rozklepali przeciwników, a na koniec piłka trafiła do Roberta Gdeli - i 2:0 po strzale z ok. 11 metrów (asysta Piotra Wilka).

Minutę później było już 3:0. Miejscowi łatwo poradzili sobie z dziurawą obroną Amatora, ostatnie podanie należało do Mateusza Kobylińskiego, który z prawego skrzydła wyłożył piłkę Sobierajowi. Napastnik Pomezanii z bliskiej odległości kopnął ją już właściwie do pustej bramki.

W ten sposób malborska drużyna odniosła 11 zwycięstwo (do tego 2 remisy i 20 porażek) i z 35 punktami na koncie zajmuje 13 miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce sezonu malborczycy zagrają na wyjeździe w derbach z Powiślem Dzierzgoń - 21 czerwca o godz. 17.

Pomezania Malbork - Amator Kiełpino 3:0 (0:0)

Pomezania: Skopiak - Galeniewski (46 Sobieraj), Cicherski, Jurczyk, Owsianik - Wilk, Gdela, Ratajczyk, Wojtysiak (87 Linda), Dryjas (71 Kobyliński) - Bełz (63 Daukszys).

Amator: Woźniak - Lamk (75 Elbert), Rytlewski, Kowalski, Adamus - Klaman (53 Dampc), Miłosz, Płachecki, Grembocki (46 Dziengielewicz), Mejna (85 Stalka) - Pomaski.