IV liga. Grom Nowy Staw dobrze rozpoczął nowy sezon. Zwycięstwo z GKS Kowale

Mecze z beniaminkami na inaugurację sezonu zawsze są sporą niewiadomą. Ale tym razem odpowiedź na nią była dobra dla piłkarzy i kibiców Gromu. Nowostawski czwartoligowiec pokonał 2:1 (1:1) na wyjeździe GKS Kowale.

- Prowadziliśmy grę, stworzyliśmy sobie więcej sytuacji i wygraliśmy zasłużenie - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu Nowy Staw. - Ale to było trudne spotkanie, jak to z beniaminkiem, na jego boisku i to jeszcze na inaugurację sezonu. Potwierdziło się też, że na tym wąskim boisku w Kowalach trudno było atakować, a łatwiej - rozbijać ataki.

Od około 20 minuty gospodarze prowadzili, ale kilka minut później Marcin Świątek dobił piłkę odbitą po rzucie wolnym wykonanym przez Mateusza Daukszysa i było 1:1. Nowostawianie prowadzili, stwarzali okazje bramkowe i dopięli swego około 60 minuty, gdy Kamil Piotrowski zdobył bramkę po dośrodkowaniu Świątka.

Jak relacjonuje trener, jego podopieczni mogli wygrać w bardziej okazałych rozmiarach. Dwukrotnie miejscowych ratowała poprzeczka po strzałach Tomasza Grabowskiego. Ten najskuteczniejszy piłkarz Gromu w ubiegłym sezonie nieznacznie chybił też w samej końcówce w sytuacji "sam na sam".

Po dobrym początku sezonu drużynę z Nowego Stawu czeka teraz mecz na własnym stadionie 11 sierpnia z Kaszubią Kościerzyna.

Grom: Jóźwiak - Górka, Pietrewicz, Błażek, Gwóźdź - Świątek (70 Mońka), Daukszys (90 Wiśniewski), Zieliński (60 Gruszewski), Piotrowski, Wesołowski (85 Myścich) - Grabowski.

Zobacz: Inscenizacja Oblężenia Malborka 2018 (fragmenty)