IV liga. Grom Nowy Staw niestety znowu bez punktów. Tym razem porażka z mocnym Jaguarem

To czwarta z rzędu porażka Gromu w rozgrywkach IV ligi. Było wiadomo, że w 9 kolejce poprzeczka zostanie zawieszona wysoko, bo do Nowego Stawu przyjedzie drużyna ze ścisłej czołówki - Jaguar Gdańsk. Goście wygrali 2:0. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.

Jeśli ktoś wierzy w przesądy, to może pomyśleć, że 13 minuta spotkania z Jaguarem okazała się pechowa dla Gromu. Ale prawda jest taka, że goście przeprowadzili bardzo ładną, składną akcję lewym skrzydłem, zakończoną płaskim dośrodkowaniem w okolicy linii pola bramkowego. Tu nastąpiło strącenie piłki piętą lekko do tyłu, do lepiej ustawionego Szymona Rychłowskiego, który - zupełnie nieupilnowany - uderzył po długim rogu. Wynik został ustalony w drugiej połowie - w 74 minucie po pięknym uderzeniu Klaudiusza Filasa z około 20 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

- To był twardy, męski mecz. Też mieliśmy 3-4 dogodne okazje. Do pustej bramki czy sam na sam, to chyba lepszych sytuacji być nie może - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu Nowy Staw.

Gospodarze chcieli wyrównać, ale w 80 minucie stało się jasne, że będzie to graniczyło z cudem. Czerwoną kartkę za faul zobaczył Bartosz Gutorski. A już w doliczonym czasie gry boisko musiał opuścić Adrian Polański, po drugiej żółtej kartce, którą został ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Grom grał w składzie: Knut - Ziewiec, Bany (75 Konieczka), Danielak, Gwóźdź - Polański, Karczewski (70 Kielar), Gutorski, Jędrzejewski (46 Janowski), Niedźwiecki - Staniaszek (70 Włodarczyk).

Trenerzy nowostawskiej drużyny mają o czym myśleć. Ich piłkarze ostatni raz wygrali 5 września - 5:0 z MKS Władysławowo. Potem ponieśli cztery porażki z rzędu: z zespołami ścisłej czołówki, czyli Gedanią, Gryfem Słupsk i teraz z Jaguarem, a także z Gryfem Wejherowo. Bilans bramkowy to 3-10.

Z tego "dołka" drużyna będzie chciała wyjść w 10 kolejce w meczu wyjazdowym z rezerwami Chojniczanki. Przypomnijmy, że celem Gromu na ten sezon jest miejsce w pierwszej dziesiątce. Ostatnie słabsze wyniki niczego nie przekreślają. Do rozegrania zostało 12 spotkań.