IV liga. Grom Nowy Staw spokojnie sięgnął po trzy punkty w Rumi. Teraz czas na ważny mecz z Kaszubią

KS Grom Nowy Staw
Grom wygrał drugi mecz po przerwie zimowej i przybliżył się do realizacji celu, jakim jest zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. W niedzielę (13 marca) w 18 kolejce czwartoligowiec z Nowego Stawu pokonał na wyjeździe 5:2 Orkan Rumia.

W piłce różne rzeczy się zdarzają, ale Grom musiał wygrać to spotkanie. Rywalem była drużyna zajmująca przedostatnie miejsce w lidze, a nowostawianie chcą przecież znaleźć się w grupie „mistrzowskiej”. W niedzielne wczesne popołudnie podopieczni trenera Grzegorza Obiały wykonali zadanie zgodnie z planem.

Zaczął w 17 minucie Norbert Hołtyn, który dał prowadzenie, a asystę zaliczył Dariusz Staniaszek. Współpraca tego duetu przyniosła podwyższenie wyniku w 26 minucie. Role te same: Staniaszek uciekł obrońcom, dograł, a Hołtyn trafił do siatki. W 36 minucie było już 3:0 po uderzeniu Dawida Karczewskiego (asysta Staniaszka).

Gdyby nie gol stracony w doliczonym czasie gry, goście mogliby wyjść na drugą połowę dużo spokojniejsi, ale jak się okazało, nie miało to większego znaczenia. Grom grał dobrze, czego efektem bramka Mateusza Gruszewskiego w 54 minucie (asysta Sebastiana Gwoździa). Na trzy minuty przed końcem meczu na 5:1 trafił Marcin Karniluk (asysta Gruszewskiego), a w doliczonym czasie powtórzyła się historia z pierwszej połowy – gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki.

Niepotrzebnie straciliśmy te dwie bramki w doliczonym czasie. Bardzo ważna była z kolei interwencja Dawida Lelenia przy stanie 4:1, obronił rzut karny. Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny. Mamy za sobą dwa mecze i dwa zwycięska, ciężka praca przynosi efekty i mamy nadzieję, że doprowadzi nas do pierwszej dziesiątki – mówi Grzegorz Obiała.

W meczu z Orkanem w seniorskiej drużynie Gromu zadebiutował Patryk Opałka, 17-letni wychowanek nowostawskiego klubu. Powrócił z wypożyczenia do Pomezanii Malbork, gdzie grał w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych.
Grom: Leleń – Polański, Błażek, Kielar, Gwóźdź – Stanikowski, Bać, Karczewski (46 Gruszewski), Hołtyn (75 Karniluk), Manke (83 Opałka) – Staniaszek (70 Niedźwiecki).

Po 18 kolejce Grom awansował na 9 miejsce (18 m., 26 pkt). W najbliższej kolejce podejmie Kaszubię Kościerzyna (17 m., 30 pkt). Mecz na Stadionie Miejskim w Nowym Stawie rozpocznie się o godz. 13.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0