IV liga. Grom Nowy Staw wygrał z Gwiazdą Karsin w środowej kolejce grupy spadkowej

Pokonując w środę (9 czerwca) Gwiazdę Karsin na swoim boisku, Grom Nowy Staw umocnił się na prowadzeniu w grupie spadkowej IV ligi.

Pierwsi groźniej zaatakowali goście, ale po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne zawodnik Gwiazdy źle trafił w piłkę i skończyło się na strachu. Właściwie pierwsza porządna akcja gospodarzy przyniosła im gola w 22 minucie. Przy linii końcowej faulowany był Adrian Polański. Dawid Karczewski z rzutu wolnego kopnął na krótki słupek do nabiegającego Mateusza Banego, który dostawił stopę i piłka wpadła pod poprzeczkę obok zaskoczonego bramkarza.

Już dwie minuty później było 2:0. Karczewski posłał prostopadłe podanie do Mateusza Niedźwieckiego, który wykorzystał sytuację sam na sam. W 42 minucie wynik do przerwy ustalił Patryk Wieliczko. Tym razem asystę zaliczył Niedźwiecki, który popędził lewym skrzydłem i podał na środek przed pole karne, mijając linię obrony. Wieliczko uderzył obok bramkarza.

W pierwszej połowie Grom miał jeszcze dwie, trzy groźne okazje, a goście zagrozili miejscowym już przy stanie 3:0, ale trzej obrońcy zablokowali strzał w polu karnym, tak że Paweł Szafek nawet nie musiał interweniować.
Po przerwie nowostawianie stworzyli dwie świetne sytuacje do podwyższenia rezultatu. Niedźwiecki urwał się lewą stroną, jednak tym razem strzelił w bramkarza Gwiazdy. Kacper Rapińczuk w jeszcze lepszej sytuacji nie zdołał go pokonać z ok. 5 metrów.

W końcówce meczu dwukrotnie dobrze spisał się bramkarz Gromu, radząc sobie z groźnymi uderzeniami po ziemi. Gospodarze w pełni zasłużyli na trzy punkty. Przy odrobinie szczęścia zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

Grom Nowy Staw - Gwiazda Karsin 3:0 (3:0)

• 1:0 Mateusz Bany (22)
  • 2:0 Mateusz Niedźwiecki (24)
  • 3:0 Patryk Wieliczko (42)

Grom: Szafek - Polański, Bany, Danielak, Rapińczuk (77 Karwat) - Niedźwiecki, Jędrzejewski, Włodarczyk (66 Janowski), Karczewski (77 Suchcicki), Michalski (52 Ziewiec) - Wieliczko (46 Escobar).

Do zakończenia sezonu zostały trzy kolejki spotkań. W najbliższą niedzielę nowostawianie (1 m., 37 pkt) jadą do Luzina na mecz z Wikędem (3 m., 32 pkt).