IV liga. Grom Nowy Staw z kompletem punktów na inaugurację. Mecz z rezerwami Lechii dostarczył emocji

W sobotę (7 sierpnia) nowy sezon rozpoczęli czwartoligowcy. Grom Nowy Staw na swoim boisku pokonał 3:2 (2:1) Lechię II Gdańsk.

Emocji w tym meczu na pewno nie brakowało. Zresztą wszyscy mogli czuć się jak na huśtawce nastrojów. Grom najpierw przegrywał, potem wyszedł na prowadzenie, gdańszczanie wyrównali, ale ostatecznie trzy punkty zostały w Nowym Stawie.

W 17 minucie prowadzenie dał Lechii Łukasz Zjawiński. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Gromu. W 36 minucie Dariusz Staniaszek wszedł ze skrzydła i uderzył przy dalszym słupku. W 43 minucie Patryk Wieliczko uderzył z kilku metrów na 2:1 (asystę zaliczył Staniaszek).

Goście doprowadzili do remisu w 58 minucie po strzale Egzona Kryeziu, ale nowostawianie nadal dążyli do zwycięstwa. Akcja, która dała im komplet punktów, miała miejsce w 77 minucie. Wieliczko przejął piłkę, przekazał ją Marcinowi Karnilukowi, a on zagrał do Mateusza Niedźwieckiego, który strzelił trzeciego gola dla gospodarzy.

- Z rezerwami Lechii zawsze gra się trudno. Ale zagraliśmy dobry mecz, przede wszystkim w sposób zdyscyplinowany. Mieliśmy swój plan ułożony na ten mecz i go wykonaliśmy. Dwie pierwsze bramki padły tak, jak sobie przećwiczyliśmy na treningach – mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Grom: Knut – Polański, Danielak, Bany, Janowski (70 Ziewiec) – Staniaszek (55 Włodarczyk), Jędrzejewski, Karczewski, Gutorski (55 Karniluk), Niedźwiecki – Wieliczko (55 Kielar).

W 2 kolejce nowostawianie zagrają na wyjeździe 14 sierpnia z Bytovią Bytów.

V liga. Pomezania Malbork po dobrym meczu lepsza od rezerw R...