IV liga piłkarska. Pomezania Malbork - Kaszubia Kościerzyna 0:3 (0:1)

RK
Kibice Pomezanii nie będą dobrze wspominać 14 kolejki IV ligi. W sobotni wieczór malborczycy ulegli na swoim boisku 0:3 (0:1) liderowi, Kaszubii Kościerzyna.

Miło było... tylko przed meczem, gdy po wielu latach gry dla Pomezanii zostali uhonorowani pucharami czterej już jej byli piłkarze. Mowa o Michale Krawczyku, Sebastianie Ratajczyku, Krzysztofie Kornackim i Pawle Rybarczyku, którzy po sezonie 2011/12 zakończyli karierę zawodniczą. Obecny zarząd klubu podziękował też za wieloletnią pracę na rzecz Pomezanii działaczowi - Henrykowi Pawłowskiemu; w ostatnich latach w Pomezanii pełnił funkcję dyrektora sportowego, a obecnie jest koordynatorem szkółki PZPN w Malborku.

Od początku meczu Kaszubia trenowana przez Pawła Budziwojskiego (grał kiedyś w Pomezanii) pokazała, dlaczego zajmuje 1 miejsce w tabeli. Już w 4 minucie objęła prowadzenie po strzale Piotra Kwietniewskiego, skutecznie dobijającego uderzenie Krzysztofa Rusinka.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli potem zbyt wielu sytuacji. Na boisku trwała walka, ale faktem jest, że w poczynaniach malborczyków widać było bojaźń przed przeciwnikiem, co z kolei przeszkadzało w stworzeniu jakiegoś groźnego ataku.

Wiadomo było, że po przerwie trudno będzie znaleźć receptę na mądrze, szybko i dokładnie grającą Kaszubię. Już w 50 minucie sytuacja gospodarzy jeszcze bardziej się pogorszyła, bo goście zdobyli drugą bramkę - znów na listę strzelców wpisał się Kwietniewski. W polu karnym, po dośrodkowaniu Rusinka, urwał się obrońcom i celnie uderzył z ostrego kąta.

Goście dobili miejscowych w końcówce, kiedy to w 82 min Rusinek wykorzystał rzut karny. Sędzia uznał, że chwilę wcześniej Dominik Skopiak sfaulował zawodnika Kaszubii, Jarosława Kuźniarskiego. Przeciw podyktowaniu "jedenastki" zbyt gwałtownie protestował Adam Cicherski i został ukarany żółtą kartką.

Pomezania: Skopiak - Wilk, Cicherski, Czarnecki, Trussner - Gdela (63 Sobieraj), Rychlik (58 Statkiewicz), Skoczek, Dryjas (77 Wróblewski) - Szostek (77 Przybysz), Polus.
Kaszubia: Spierewka - Krysiński, Pęczak, Kosznik - Kuźniarski (82 Prądziński), Wirkus (46 Przybyszewski), Kołodko (67 Wilma), Rąbczyk - Rusinek, Kwietniewski (79 Kowol).