IV liga piłki nożnej. Pomezania Malbork - Czarni Przemysław 2:2 (0:0)

Pomezania Malbork i Czarni Przemysław podzieliły się punktami w pierwszym swoim meczu w rundzie wiosennej IV ligi. Gospodarze prowadzili już 2:0 i mieli kolejne dogodne okazje, ale to goście zdołali zdobyć dwie bramki.

Sobotnie spotkanie, ze względu na trudne warunki pogodowe, zostało rozegrane na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Toruńskiej. Obie drużyny stworzyły niewiele okazji bramkowych, ale to Czarni powinni prowadzić 2:0 do przerwy. Dwie znakomite sytuacje zmarnował Tomasz Popielarz. Najpierw, będąc sam na sam z Dominikiem Skopiakiem, strzelił obok słupka. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy zbyt mocno przelobował Skopiaka i piłka nie wpadła do siatki.

Do przerwy Pomezania zagrała słabo, a Czarni czujnie ustawili się w obronie i szukali okazji do kontr. W drugiej części spotkania gra malborczyków wyglądała już zdecydowanie lepiej (przynajmniej do 75 minuty). Przyspieszyli, osiągnęli znaczną przewagę i jej efektem były dwa gole Piotra Sobieraja. Przy pierwszym golu napastnik Pomezanii znajdował się na linii strzału po uderzeniu Kamila Dryjasa i mocno kopnął nadlatującą piłkę do bramki. Drugiego gola strzelił mocnym uderzeniem z dystansu.

Na około kwadrans przed końcem Kamil Fortas zdobył bramkę kontaktową dla Czarnych. Tuż przed końcem wyrównał z rzutu karnego Łukasz Popielarz. Wcześniej czerwoną kartkę ujrzał Adam Cicherski za zagranie ręką, ratując drużynę malborską po błędzie Dominika Skopiaka i uderzeniu Tomasza Popielarza.

Pomezania: Skopiak - Wilk, Cicherski, Piechota, Trussner - Dryjas, Tryba, Borowiecki (65 Galeniewski), Owsianik - Sobieraj (77 Wróblewski), Polus (83 Statkiewicz).
Czarni: Sas - Wojdak, Ł. Popielarz, Kuśnierek, Bukowski - Fortas, Mallek, Wirkus, Górski (77 Zaręba), M. Popielarz - T. Popielarz.