IV liga. Pomezania Malbork - Polonia Gdańsk 1:5

(RK)
W meczu IV ligi pomorskiej Pomezania Malbork przegrała u siebie w sobotę 1:5 z Polonią Gdańsk.

Gdańszczanie to wicelider tabeli IV ligi, jedną nogą są już w III lidze. Byli faworytem sobotniego meczu w Malborku, ale łatwość, z jaką zdobyli komplet punktów, jest zadziwiająca. Prowadzenie objęli już po pierwszej akcji - w 1 minucie. Na 2:0 podwyższyli po kontrze w 10 minucie. Dołożyli jeszcze dwie bramki i prowadzili 4:0. Pierwszy i jak się okazało, jedyny gol dla Pomezanii padł w 44 minucie po uderzeniu Roberta Gdeli.

Po przerwie goście nadal bardzo łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich. Kilka razy pudłowali z najbliższej odległości, raz w sytuacji sam na sam Dominik Skopiak obronił nogą, ale w końcu w 70 minucie wynik na 5:1 ustalił Szymon Rychłowski.

Po ostatnim gwizdku poloniści tańczyli z radości, bo zwycięstwo odniesione nad Pomezanią jeszcze bardziej przybliżyło ich do III ligi. W malborskiej drużynie nastroje są krańcowo odmienne. Dla malborczyków była to szósta porażka z rzędu.