IV liga. Pomezania Malbork - Pomorze Potęgowo 0:7 (0:3)

1:0 dla Pomorza. Roeske z karnego pokonuje Misztę.
1:0 dla Pomorza. Roeske z karnego pokonuje Misztę. Fot. Radosław Konczyński
W sobotnim meczu IV ligi pomorskiej Pomezania Malbork przegrała na swoim boisku 0:7 z liderem, Pomorzem Potęgowo.

Malborscy piłkarze w pierwszych minutach wyglądali na dobrze przygotowanych do tego meczu i przystąpili do niego bardzo zmobilizowani. Od początku grali bardzo ambitnie i składnie, spychając wyżej notowanych gości do obrony dzięki pressingowi stosowanemu już na ich połowie boiska.

Kibice - których niewiarygodnie mała liczba zasiadła na trybunach - mogli być dobrej myśli. Gdyby malborczycy utrzymali ten styl gry, dobry wynik, może nawet tak potrzebne 3 punkty, mógłby stać się faktem. Niestety, wszystko prysło w 13 minucie. Po faulu Dominika Skopiaka sędzia podyktował rzut karny, a bramkarza Pomezanii wysłał z czerwoną kartką do szatni. Golkiper popełnił błąd przyjmując - zamiast od razu ją wykopać - piłkę podaną przez Lucjana Piechotę. Skończyło się faulem na zawodniku Pomorza.

"Jedenastkę" na bramkę zamienił Radosław Roeske
, pokonując Grzegorza Misztę, który chwilę wcześniej pojawił się między słupkami. Zastąpił Kamila Dryjasa.

Mimo gry w dziesięciu, gospodarze starali się wyprowadzać groźne kontry, ale lider grający bardzo uporządkowaną piłkę (to trzeba gościom uczciwie oddać) nie dał sobie wbić gola, a sam dwukrotnie jeszcze w pierwszej połowie skutecznie podciął skrzydła malborczykom.

W drugiej połowie konsekwencją przewagi liczebnej gości były kolejne 4 bramki. Przy czym trzeba podkreślić, że mimo wyraźnego prowadzenia - lider nadal grał swoje. Wynik deprymujący, ale prawda jest taka, że spotkanie - mimo znakomitego początku - ułożyło się fatalnie dla gospodarzy.

W 89 minucie siły na murawie się wyrównały, bo drugą żółtą kartkę otrzymał obrońca Pomorza, Krzysztof Kleser.