IV liga. Pomezania Malbork - Wietcisa Skarszewy 3:1 (3:1)

RK
W sobotnim meczu w ramach 23 kolejki IV ligi pomorskiej malborska Pomezania pokonała 3:1 Wietcisę Skarszewy. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie.

Bardzo ważne zwycięstwo Pomezanii w meczu z sąsiadem w tabeli. Spotkanie odbyło się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Już w 2 minucie Piotr Wilk płaskim strzałem z rzutu wolnego z ok. 17 metrów pokonał bramkarza gości.

Gospodarze przeważali, poszli za ciosem i w 7 min było 2:0. Tomasz Owsianik - prawy obrońca - przeprowadził rajd niemal od połowy boiska. Przedostał się środkiem aż pod bramkę i w sytuacji sam na sam kopnął piłkę nad bramkarzem.

W 14 min po kontrataku Patryk Galeniewski zagrał z lewego skrzydła do Piotra Sobieraja, ten wbiegł w pole karne i strzelił obok golkipera Wietcisy. 3:0.

Goście zdobyli bramkę w 29 minucie po dośrodkowaniu z wolnego i strzale głową. W drugiej połowie obie drużyny miały po kilka okazji do zmiany wyniku, ale żadnej się to nie udało.

Pomezania: Skopiak - Wilk, Cicherski (14 Rychlik), Piechota, Owsianik - Dryjas, Statkiewicz, Gdela (64 Borowiecki), Galeniewski, Kobyliński (88 Przybysz) - Sobieraj (84 Daukszys).