IV liga. Powiśle Dzierzgoń - Pomezania Malbork 3:3 (0:2)

Derbowym remisem zakończyła sezon IV ligi Pomezania Malbork. W meczu wyjazdowym z Powiślem Dzierzgoń padł wynik 3:3, choć malborczycy prowadzili w tym spotkaniu 3:0.

Kamil Dryjas i Bartosz Wojtysiak w pierwszej połowie oraz Mateusz Bełz na początku drugiej połowy strzelili bramki dla Pomezanii Malbork w meczu z Powiślem Dzierzgoń. Ich trafienia dały trzybramkowe prowadzenie podopiecznym trenera Sebastiana Ratajczyka, ale zwycięstwa nie udało się im utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego.

Pomezania grała w składzie: Skopiak - Owsianik, Cicherski, Ratajczyk, Kobyliński (51 Sobieraj), Dryjas (80 Wądołowski), Wojtysiak, Daukszys, Wilk, Gdela, Bełz (66 Galeniewski).

Derby regionu zakończyły się remisem 3:3, a wywalczony jeden punkt przy remisie Orląt Reda z KS Chwaszczyno (1:1) dał malborczykom 13 miejsce w tabeli, najwyższe w strefie spadkowej do V ligi.

Taką samą pozycję Pomezania zajęła w ubiegłym sezonie. Malborczycy mieli spaść do klasy okręgowej, ale z powodu wycofania się z rozgrywek III ligi Pogoni Barlinek 13 miejsce dało im utrzymanie w IV lidze. Czy tym razem będzie podobnie? Dużo będzie zależało od sytuacji finansowej klubów i spraw licencyjnych. Może się zdarzyć tak, że któraś z drużyn w IV lub wyższej ligi nie spełni wymogów PZPN i Pomezania na tym skorzysta.

Pojawia się jeszcze jeden wątek. O awans do II ligi stara się Kotwica Kołobrzeg. Lider tabeli III ligi bałtyckiej walczy o awans do II ligi. 25 i 28 czerwca rozegra finałowy baraż z Ursusem Warszawa. Jeśli Kotwica nie wygra tego barażu i pozostanie w III lidze, to do IV ligi spadnie Pomorze Potęgowo, a do V ligi kolejny zespół - 12 w tabeli Amator Kiełpino. To będzie oznaczało, że utrzymanie Pomezanii da jedynie wycofanie się z rozgrywek dwóch innych drużyn z IV lub wyższej ligi.