Jarosławiec: Biegający Mikołaje na dystansie 10 km [GALERIA ZDJĘĆ, wyniki, wideo] - 2018 rok

Tomasz Turczyn
W nadmorskim Jarosławcu rozegrano XVIII Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy na dystansie 10 km. Biegacze ścigali się uliczkami nadmorskiej miejscowości i mieli do pokonanie dwie pętle po 5 km. Warunki biegu by;ły ekstremalne, bo wiał wiatr, a trasa miejscami kryła pułapki (mimo posypania solą przez organizatorów) lodowe.

Najszybciej 10 km pokonał Adam Głogowski (UKS-Ekonomik Maratończyk Lębork / ATC-Cargo Team) i zajęło mu to 32 minuty i 34 sekundy.

- Biegło mi się bardzo dobrze i czułem się bardzo mocny na całej trasie stąd pozwoliłem sobie na ostatnich 50 metrach na bardzo mocny finisz, którego nikt nie wytrzymał - mówił na mecie zwycięzca.

Drugi na mecie był Tadeusz Zblewski (LKB im. Braci Petk Lębork) - 32 min. 37 sekund, który przegrał z Głogowskim iście sprinterski finisz. Trzeci na mecie zameldował się Patryk Błaszczyk (LKS Jantar Ustka) - 33 min. 43 sek.

Najlepszy z powiatu sławieńskiego był 10 na mecie - Tomasz Szopiński (KB Bryza Postomino) - 37 min. 48 sek.

Wśród pań wygrała Ewelina Paprocka (Obliwice) - 38 min. 7 sek. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) -40 min. 12 sek. Trzecia była Magdalena Witkiewicz (KB 10 Białogard) - 40 min. 46 sek. Najlepsza z powiatu sławieńskiego była Kamila Łagutko z Darłowa (Żyj z Energią), która finiszowała na 4 miejscu - 43 min. 25 sek.