Jastrząb Malbork od porażki rozpoczął sezon w IV lidze. Stal Jezierzyce okazała się za mocna

Piłkarki AKP Jastrząb Malbork muszą poczekać na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Na inaugurację rozgrywek IV ligi uległy u siebie 2:4 Stali Jezierzyce.

Po reorganizacji kobiecej piłki w Polsce malborska drużyna musi grać na najniższym szczeblu, czyli w pomorskiej IV lidze. Reforma weszła w życie od tego sezonu. Mamy więc ekstraligę, potem zamiast dwóch grup I ligi jest tylko jedna, w miejsce czterech makroregionów II ligi - tylko dwie grupy, a zamiast III ligi dla każdego województwa zostały wprowadzone tylko cztery grupy makroregionalne. Na końcu są IV ligi wojewódzkie.

Tym sposobem Jastrząb, który jeszcze w poprzednim sezonie walczył o awans do II ligi, teraz gra na poziomie wojewódzkim. W pierwszym meczu malborskie piłkarki podejmowały Stal Jezierzyce. Niestety, do przerwy przegrywały już 0:3. Gospodynie zdobyły pierwszą bramkę po akcji Karoliny Pawlikowskiej, która minęła bramkarkę i strzeliła do pustej bramki. Asystę zaliczyła Oliwia Dryla.

Czasu było jeszcze sporo, pojawiła się więc nadzieja na odwrócenie losów spotkania, ale czwarty gol dla przyjezdnych odebrał ją zawodniczkom Jastrzębia. Jeszcze w 83 minucie rozmiary porażki zmniejszyła z rzutu karnego Pawlikowska. W 2 kolejce podopieczne Janusza Kozieła jadą do Czerska.

Wyniki pozostałych meczów 1 kolejki:

• KS Pszczółki – Olimpia Czersk 6:0,
  • Olimpico Malbork – Pogoń II Tczew 0:16,
  • Chojniczanka Chojnice – GKS Żukowo 3:1,
  • pauzował Marcus II Gdynia.

Drużyna Olimpico, która również została zgłoszona do rozgrywek, składa się przede wszystkim z młodych zawodniczek Panter Sierakowice. Kluby współpracują od kilku lat. W kolejnym sezonie Pantery już samodzielnie mają występować w IV lidze.