Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileusz PKO BP Malborku. "To tak jak diamentowe gody"

Radosław Konczyński
Fot. Radosław Konczyński
Byli i obecni pracownicy PKO BP w Malborku spotkali się, by uczcić ważny moment w historii tutejszego oddziału. Minęło 60 lat od czasu, gdy bankowcy zaczęli obsługiwać mieszkańców Malborka i okolic. Okazja do wspomnień, podsumowań i podziękowań nadarzyła się podczas sobotniej uroczystości w Sali Siedmiofilarowej w Muzeum Zamkowym.

Malborski oddział PKO Banku Polskiego istnieje od 12 lipca 1954 roku, kiedy to został uruchomiony zarządzeniem dyrektora PKO. Pierwsza załoga liczyła 8 osób, a pierwszym dyrektorem był Ryszard Lachman.
Obecnie zatrudnionych jest 21 osób w oddziale w Malborku oraz cztery w podległej mu placówce w Nowym Dworze Gdańskim.

- Najważniejszym wydarzeniem w 60-letniej historii było wybudowanie własnej siedziby. We wrześniu 2003 roku oddział przeniósł się z ulicy 17 Marca do nowej lokalizacji przy ulicy Kopernika 2. Codzienny wysiłek pracowników oddziału przez kolejne dziesięciolecia sprawiał i sprawia, że nasi klienci chcą korzystać z usług naszego banku - mówiła Aleksandra Radtke, dyrektor malborskiego oddziału.

Aleksander Rusiecki, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Gdańsku, dodał, że PKO BP to bezdyskusyjny lider polskiej bankowości, o czym świadczą choćby rankingi opublikowane kilka dni temu przez "Forbes" i "Newsweek".

- Okazało się, że jesteśmy najlepszym bankiem dla przedsiębiorców. A więc PKO BP to już nie tylko największy, ale i najlepszy bank w Polsce - stwierdził Aleksander Rusiecki. - To, że możemy się spotykać w 60 rocznicę malborskiego oddziału, zawdzięczamy byłym pracownikom, którzy już są emeryturze, a kiedyś budowali ten oddział, za co serdecznie im dziękujemy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych. Burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski zdradził, że właśnie w tej placówce bankowej założył swoje pierwsze konto. Dziękował m.in. za rolę mecenasa, jaką pełnił bank w przeszłości, wspierając miejskie przedsięwzięcia sportowe czy kulturalne. Wicestarosta Waldemar Lamkowski przyrównał jubileusz do małżeńskich diamentowych godów i dziękował za "udział w życiu społecznym i gospodarczym" miasta i powiatu.

Ks. Arkadiusz Śnigier, dziekan dekanatu Malbork, podkreślał z kolei wagę odpowiedzialności, jaka spoczywa na barkach pracowników bankowych. - To wam ludzie powierzają owoce swojej pracy. Za każdą złotówką, która wpływa do banku, stoi ludzka praca, ludzkie nadzieje - mówił ksiądz Śnigier.

Podczas uroczystości nagrodzono długoletnich pracowników oraz instytucje współpracujące z malborskim oddziałem PKO BP. Na koniec - w części artystycznej - "do Paryża zaprosiła" zgromadzonych Dorota Lulka, aktorka Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, która wystąpiła z recitalem "Piaf po polsku".

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto