Juniorki Orła Malbork wicemistrzyniami Pomorza

Juniorki Orła Malbork przegrały 0:3 z Gedanią Gdańsk w drugim meczu turnieju finałowego o mistrzostwo województwa pomorskiego.

Orzeł Malbork przegrał 0:3 (20:25, 21:25, 15:25) z Gedanią Gdańsk w turnieju finałowym o mistrzostwo Pomorza.

- Przegrywaliśmy w końcówkach, brakowało kończącego ataku. Widowisko było ładne, ale to przeciwnik zachował więcej zimnej krwi - mówi Paweł Tercjak, szkoleniowiec Orła Malbork.

Ta porażka sprawiła, że Orzeł nie zdobył mistrzostwa Pomorza. Zwycięstwo 3:0 nad APS Rumią w trzecim turniejowym spotkaniu sprawiło za to, że juniorki z Malborka mogą się pochwalić tytułem wicemistrzowskim.

***
Wcześniej pisaliśmy...

W piątek (6 lutego) meczem z Libero Starogard Gdański rozpoczęły turniej o mistrzostwo Pomorza juniorki Orła Malbork. Podopieczne trenera Pawła Tercjaka pokonały w Gdańsku rywalki w trzech setach - 25:11, 25:14, 25:15.

- Świetnie zaczęliśmy turniej. W zespole jest moc, a to dobrze wróży na kolejne dwa spotkania - mówi trener Paweł Tercjak. - Mimo osłabienia spowodowanego czwartkową kontuzją Moniki Fedusio, dziewczyny nie dały chwili wytchnienia rywalkom.

O tytuł mistrzyń Pomorza Orzeł Malbork walczy jeszcze z Gedanią Gdańsk i APS Rumia. Faworytem do zwycięstwa jest Gedania, z którą Orzeł zmierzy się w sobotę. Gdańszczanki w pierwszym spotkaniu pokonały zespół z Rumi 3:0.

W składzie Orła są dwie siatkarki, które w ubiegłym roku zaczęły edukacje w szkole sportowej w Szczyrku - Agata Michalewicz i Aleksandra Żurawska.

Pełny skład Orła: Dominika Mikołajewska, Daria Szczyrba, Agata Michalewicz, Katarzyna Kuleta, Klaudia Kostkowska (kapitan), Michalina Sikora, Aleksandra Żurawska (libero) oraz Paulina Rekowska, Małgorzata Łyczakowska (libero), Julia Balewicz, Małgorzata Wysocka, Natalia Krupa.